Біткоїн падає до $65 тис. після продажу Strategy; напруга навколо Ірану
У середу біткоїн впав до найнижчого рівня більш ніж за два місяці, продовживши різке зниження після того, як найбільший корпоративний власник криптовалюти — компанія Strategy — продав частину своїх монет, що ринок сприйняв як ведмежий сигнал.
Збереження напруженості навколо конфлікту між США та Іраном на тлі нових військових зіткнень також продовжувало тиснути на апетит інвесторів до ризикових активів, включно з криптовалютами.
Біткоїн знижувався на 6%, досягнувши $65 485,2 — найнижчого рівня з кінця березня. Згодом він частково відновився і торгувався біля $66 855,3 станом на 08:33 за київським часом.
Продаж Strategy налякав ринок, відтік з ETF триває
У понеділок Strategy розкрила інформацію про продаж 32 BTC у період з 26 по 31 травня за середньою ціною $77 135 за монету, отримавши близько $2,5 млн.
Хоча цей обсяг є незначним відносно загальних резервів компанії, він став додатковим ведмежим сигналом для ринку, який уже перебував під тиском нестабільних цін.
Акції Strategy також впали до майже двомісячного мінімуму після новини про продаж.
Додатково спостерігався відтік ліквідності з крипторинку напередодні великого IPO SpaceX, яке, ймовірно, відбудеться наступного тижня.
Інтерес інвесторів до криптовалют знижувався, оскільки увага ринку зміщувалась у бік акцій компаній штучного інтелекту.
Це відобразилось і у відтоках із Bitcoin ETF: за останні три тижні було виведено понад $3 млрд. За даними SoSoValue, у понеділок і вівторок відтік наблизився до $1 млрд, що стало 12-м днем поспіль негативної динаміки.
Крипторинок: альткоїни падають разом із BTC на тлі напруги з Іраном
Більшість криптовалют знижувалася разом із біткоїном на фоні зростання уникнення ризику через конфлікт США та Ірану.
- Ethereum (ETH) впав на 5,5% до $1 874
- XRP знизився на 2,5% до $1,2331
- Solana, Cardano та BNB втратили від 2% до 6%
- Dogecoin впав на 5,4%
- $TRUMP знизився на 0,3%
Минулого тижня США та Іран обмінялися ударами — це вже третій подібний епізод за останній тиждень.
Ескалація відбулася після повідомлень про відмову Ірану від непрямих переговорів зі США.
Попри заяви американських офіційних осіб про продовження діалогу, іранські ЗМІ повідомляють про відсутність нових контактів.
Ціни на нафту різко зросли цього тижня, що посилило занепокоєння щодо економічних наслідків конфлікту.
Переглянути більше: "Обвал крипторинку знищив 7% капіталізації за 24 години: що далі?"
Українська
Русский
English

