Біткоїн може впасти ще сильніше після найгіршого тижня з часів краху FTX
Падіння біткоїна нижче $60 000 минулої п’ятниці завершило його найгірший тиждень із часів краху біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда у 2022 році. Нинішні чинники здаються майже безпечними порівняно з тими подіями, але саме це насторожує аналітиків, які попереджають, що скромний відскок токена може виявитися нетривалим у міру оголення структурних слабкостей. Про це пише Bloomberg.
Інвестори тікають із біткоїн-ETF, технічні індикатори ослабли, очікування щодо процентних ставок змістилися, і хоча нинішня «криптозима» м’якша за попередні, це може означати, що найгірше ще попереду.
«Я вважаю, що падіння продовжиться, — сказав Гріффін Ардерн, співзасновник мультиактивної керуючої компанії Primal Fund. — Ми все ще досить далеко від справжнього дна».
Біткоїн частково відіграв позиції після обвалу на 16% за 7 днів до неділі — це його найрізкіше тижневе падіння відтоді, як банкрутство FTX спричинило зниження на 23% у листопаді 2022 року. Падіння нижче $60 000 опустило токен до найнижчого рівня з жовтня 2024 року, знизивши ціну більш ніж на 50% нижче торішнього рекордного максимуму понад $126 000.
Розпродаж частково був пов’язаний із тим, що компанія Strategy Inc. Майкла Сейлора продала крихітну частину своїх біткоїнів, підірвавши наратив про те, що вона ніколи не продаватиме. У понеділок компанія повідомила, що купила 1550 біткоїнів приблизно за $101 млн — значно більше, ніж продані на $2,5 млн, — але повернути довіру ринку, можливо, буде не так просто.
Технічні сигнали ослабли. Минулого тижня біткоїн опустився нижче своєї 200-тижневої ковзної середньої — показника, який багато трейдерів використовують як індикатор ринкової підтримки. Пробій нижче цього рівня може посилити обережність, оскільки передбачає, що ралі продаватимуть, а не підхоплюватимуть. А інвестори вже почали вагатися: вони вивели близько $5,5 млрд з американських спотових біткоїн-ETF за 13 днів поспіль чистого відтоку.
Пол Говард, старший директор криптотрейдингової компанії Wincent, описав нинішній спад як «тихий ведмежий ринок», оскільки не було великого краху в стилі FTX.
«Пробій нижче 200-тижневої ковзної середньої дає важливе підтвердження того, що ринки, можливо, увійшли у ведмежу фазу», — сказав він, додавши з огляду на підвищену волатильність: «Це ралі навряд чи виявиться стійким».
Зміщення очікувань щодо процентних ставок — частина проблеми, оскільки перспектива вищої вартості запозичень відводить капітал від спекулятивних активів на кшталт криптовалют. Нерозв’язана війна між США та Іраном і сильні дані щодо зайнятості в США призвели до того, що ринки перейшли від очікувань зниження ставки ФРС до закладання в ціни ймовірності її підвищення.
«Це масштабний розворот в очікуваннях», — сказав Раджив Совні з Wave Digital Assets.
За його словами, біткоїн також втратив позитивну кореляцію з американськими акціями, оскільки гроші перетекли з криптовалют у компанії сфери ШІ та технологій.
Поточна корекція все ж м’якша за попередні «криптозими»: біткоїн упав приблизно на 50% від піку порівняно з просадками близько 80% у попередні ведмежі ринки. Після піку 2021 року біткоїну знадобилося понад рік, щоб досягти дна, і ще 15 місяців, щоб відновити максимуми.
Гайден Г’юз, керуючий партнер Tokenize Capital, зазначив, що компанії, які тримають криптовалюту в казначействі, такі як Strategy, створюють «ідіосинкратичний ризик для криптоіндустрії»: вони утримують великі обсяги криптовалюти й можуть стати вимушеними продавцями, якщо умови фінансування посиляться або впадуть ціни їхніх акцій.
Існують також системні ризики, які можуть тиснути на фондові ринки й поширитися на крипту. Падіння біткоїна, можливо, і не зрівнялося з минулими циклами, сказав він, але слово «поки» нависає над ринком.
Переглянути більше: "Grayscale попереджає, що компанії може бути складно й надалі скуповувати Bitcoin"
Українська
Русский
English

