Біткоїн переживає найгірший місяць з часів краху крипторинку 2022 року
Ринок криптовалют охопила паніка: біткоїн готується зафіксувати найгірші місячні показники з моменту серії гучних корпоративних банкрутств у 2022 році. Інвестори масово виводять кошти, а аналітики попереджають про ризики для найбільших тримачів активу, передає Bloomberg.
У п’ятницю ціна криптовалюти в моменті падала на 6,4%, досягаючи позначки $81 629, після чого дещо відіграла зниження до $83 400. Слідом за флагманом обвалився й Ethereum, втративши понад 7,6% та опустившись нижче рівня $2 700.
За листопад біткоїн загалом втратив близько 23% своєї вартості. За даними Bloomberg, це найрізкіше місячне падіння з червня 2022 року — періоду, коли крах стейблкоїна TerraUSD запустив ланцюгову реакцію дефолтів, що завершилася банкрутством біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда.
Поточний обвал виглядає особливо драматично на тлі політичного контексту. Попри прокриптовалютну позицію Білого дому при президенті Дональді Трампі та зростання інституційного прийняття, біткоїн упав більш ніж на 30% від свого історичного максимуму, встановленого на початку жовтня.
Тиск продавців посилився після катастрофічних ліквідацій 10 жовтня, коли тримачі маржинальних позицій втратили $19 млрд. Це подія стерла приблизно $1,5 трлн із загальної капіталізації крипторинку.
За даними CoinGlass, лише за останні 24 години було примусово закрито позицій ще на $2 млрд.
Ситуацію погіршує загальний негатив на фондових ринках США, де інвестори сумніваються у зниженні ставок ФРС у грудні та побоюються переоціненості сектору штучного інтелекту.
Експерти побоюються, що обвал може запустити новий виток кризи. Порфелевий менеджер хедж-фонду Apollo Crypto Пратик Кала зазначає, що на ринку присутній великий «вимушений продавець».
Переглянути більше: "Криптовалюта Ethereum просіла на 11% у ведмежій торгівлі з відкатом"
Українська
Русский
English

