Американський регулятор відмовився від претензій до творців Zcash
На тлі рішення американського фінансового регулятора Zcash зростає в ціні. Станом на 21:35 за московським часом у середу, 14 січня, токен досяг $438, додавши за день понад 12 %.
Американська влада розпочала перевірку Zcash Foundation у серпні 2023 року. Проєкт перевіряли на дотримання законів США про ринок цінних паперів — зокрема, чи не є ZEC цінним папером. Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) оцінювала криптовалюту за кількома критеріями, включно із залежністю котирувань від успіху компанії-емітента та обґрунтованістю очікувань прибутку інвесторами. Тест був розроблений ще у 1940-х роках і відомий як тест Хауі.
Zcash — це криптовалюта, що зберігає конфіденційність власника та використовує криптографічні методи для приховування відправника і отримувача транзакцій за умови збереження публічного й перевірюваного блокчейна. Загальна кількість ZEC обмежена 21 млн монет, як і у Bitcoin. На початку 2026 року в некомерційній організації Bootstrap, створеній для підтримки Zcash, стався розкол. Команда токена вийшла з НКО та оголосила про роботу над новим криптогаманцем під назвою cashZ. Через це ZEC за кілька годин обвалилася на 21 %, однак згодом ціна відновилася.
Анонімні токени б’ють цінові рекорди на тлі зростання популярності. Приватна криптовалюта Monero (XMR) увечері 14 січня торгувалася вище $790. Зростання за добу перевищило 18 %, за тиждень — понад 80 %, за місяць — +93,55 %. Річний приріст досяг 283 %. І Monero, і Zcash нині є найдинамічнішими приватними токенами.
Переглянути більше: "Dogecoin відновив ключові рівні після різкого зростання обсягу торгів"
Українська
Русский
English

