Пішли проти ринку. Топ-5 криптовалют з найбільшим зростанням за тиждень
Розповідаємо, які криптовалюти з топ-100 найбільше зросли за тиждень станом на 15 листопада, і які події супроводжували це зростання. Семиденний період станом на 15 листопада для криптовалют відзначився загальною негативною динамікою. Сукупна капіталізація ринку знизилася приблизно на 7% — до $3,25 трлн. Котирування біткоїна та Ethereum впали до $96,4 тис. та $3,18 тис., втративши 5% і 7% відповідно.
Близько 80% найбільших криптовалют втратили в діапазоні до 40%. Водночас є монети, що продемонстрували значне зростання за той самий період.
Представляємо регулярну добірку п’яти криптовалют, що найбільше зросли в ціні. Вона заснована на процентному зростанні за останні сім днів (дані з відкритих джерел), а криптоактиви взяті зі списку топ-100 за капіталізацією у Coinmarketcap.
Майже у кожної з монет зростання так чи інакше супроводжувалося позитивним новинним фоном, але варто враховувати, що на ціни впливає ще безліч ринкових факторів.
Starknet (STRK)
Зростання за сім днів (з 8 по 15 листопада): 35%
Starknet розроблений ізраїльським стартапом StarkWare Industries з метою масштабування мережі Ethereum. Проєкт залучив $287 млн інвестицій від засновника Ethereum Віталіка Бутеріна та таких фондів, як Sequoia Capital, Pantera Capital, Paradigm, Coinbase, Founders Fund Пітера Тіля та інших.
Головною особливістю проєкту стала розробка власної мови програмування, відмінної від конкурентів і самого блокчейна Ethereum. Це створило низку труднощів у сумісності застосунків, але дозволило розробникам не обмежуватися можливостями протоколу та закладати будь-яку бізнес-логіку.
Імпульс зростання збігся з публікацією ініціативи «Ztarknet» — пропозицією створити на базі Starknet масштабоване рішення для Zcash (ZEC), яке збереже конфіденційність і додасть високу пропускну здатність. Ключовою особливістю є можливість оплати комісій токенами ZEC. Варіант розвитку вже отримав підтримку засновника Zcash Зуко Вілкокса та схвалення співзасновника Starknet Елі Бен-Сассона.
STRK почав торгуватися на початку 2024 року, тоді ж був досягнутий пік — близько $3,6. Потім ціна падала майже без корекцій багато місяців. Мінімум було зафіксовано в жовтні 2025 року — близько $0,046. Відтоді токен зріс більш ніж на 450%.
Zcash (ZEC)
Зростання за сім днів: 30%
Zcash — найбільша за капіталізацією ($11,2 млрд) криптовалюта для анонімних транзакцій, 12-та у списку Coinmarketcap. Монета працює на майнінгу, як біткоїн.
Багато років ZEC перебував у даунтренді, але з кінця вересня 2025 року показує один із найрізкіших стрибків серед великих криптовалют — без очевидних новин. Від початку року токен виріс більше ніж на 1100%. Зуко Вілкокс заявив, що не знає причин такого зростання.
Позитивний фон цієї неділі знову пов'язаний лише з пропозицією Starknet.
Історичний максимум ціни — понад $2,5 тис. у 2016 році. Локальний пік — близько $800 у січні 2018 року. Станом на 15 листопада ціна становила близько $700. Зростання з вересня — майже 1700%.
Uniswap (UNI)
Зростання за сім днів: 25%
Uniswap — найбільша децентралізована біржа у світі з обсягом торгів майже $100 млрд на місяць. Серед централізованих бірж вона була б на п'ятому місці.
Біржу запущено у 2018 році. Засновник — Гайден Адамс. Розробник протоколу — Uniswap Labs, що однією з перших реалізувала модель AMM.
UNI виріс після публікації пропозиції «UNIfication» — масштабної зміни токеноміки з додаванням механізму спалювання UNI. Команда також пропонує перейти від DAO до операційної компанії, орієнтованої на прибуток.
Це може зробити Uniswap першою «блакитною фішкою» DeFi.
Пік ціни UNI — $45 у травні 2021 року. Мінімум 2025 року — близько $2. Станом на 15 листопада ціна становила близько $7,5. Незважаючи на тижневе зростання, з початку року токен упав понад 40%.
World Liberty Financial (WLFI)
Зростання за сім днів: 17%
Проєкт запущено за участю родини Дональда Трампа. На сайті WLF Трамп зазначений як «головний правозахисник». Його сини — амбасадори Web3, а Баррон — «DeFi-візіонер».
Спочатку планувався кредитний протокол, але команда перейшла до спекулятивних операцій та випустила токен WLFI. Проєкт також є емітентом стейблкоїна USD1, шостого у світі за капіталізацією — $2,8 млрд.
WLF має тісні зв'язки з Binance: біржа першою підтримала USD1, а її розробники написали код стейблкоїна.
Суттєвих новин щодо WLFI протягом тижня не було. Максимум ціни — $0,46, мінімум — $0,07 у жовтні. Станом на 15 листопада він торгувався близько $0,142.
Monero (XMR)
Зростання за сім днів: 14%
Monero багато років був найбільшою конфіденційною криптовалютою (капіталізація $7,7 млрд), але у жовтні його обійшов ZEC.
Через анонімність монети регулятори багатьох країн вводять заборони. Через це Monero виключили з листингу Binance, OKX і Bybit. На відміну від XMR, конфіденційність ZEC — опціональна, а не базова функція.
Торгівля XMR доступна на обмеженій кількості бірж, а обсяги торгів у десятки разів нижчі, ніж у ZEC.
Новин, що могли б пояснити зростання цього тижня, не було.
Максимум XMR — $520 у 2021 році. Станом на 15 листопада — близько $420. Зростання з вересня — 60%, з початку року — 125%.
Переглянути більше: "Ринок біткоїна залишається під тиском: великі інвестори демонструють обережність, а ETF фіксують відтік"
Українська
Русский
English

