Скільки біткоїнів у США. У якій країні найбільше біткоїнів
Уряд США володіє біткоїнами на суму $24 млрд, Велика Британія — $7 млрд, Бутан — $1,3 млрд. До такого висновку дійшла аналітична компанія Arkham, що спеціалізується на аналізі блокчейн-даних, посилаючись на власне дослідження взаємозв’язків між криптогаманцями. Водночас відсутність офіційних даних щодо крипторезервів може означати, що розрахунки суттєво відрізняються від реальних цифр.
США і Велика Британія отримали криптовалюту шляхом конфіскації активів у злочинців, тоді як Бутан накопичував біткоїни завдяки майнінгу протягом кількох років, поступово інтегруючи цю галузь у свою економіку. Запаси Бутану перевищують 11 280 BTC, видобутих за допомогою гідроелектроенергії — за аналогією з Сальвадором, який також інвестує в біткоїн та займається його майнінгом.
Однак конфісковані біткоїни не завжди є власністю уряду. Імовірно, що реальні запаси США значно нижчі. З посиланням на Службу маршалів США, видання Bitcoin Magazine повідомляє, що влада США володіє лише 28 988 BTC (приблизно $3,4 млрд), а не понад 200 тис. BTC, як заявляє Arkham.
З 2014 року реалізацією конфіскованих біткоїнів у США займалася Служба маршалів шляхом закритих продажів. А наприкінці червня 2024 року відомство обрало Coinbase Prime як єдиний сервіс для зберігання та торгівлі конфіскованою криптовалютою.
Крім того, повного аудиту ніколи не проводилося. У березні, крипторадник Дональда Трампа та відповідальний за крипто- та AI-напрями Девід Сакс заявив: «Уряд США володіє приблизно 200 000 BTC. Однак повного аудиту ніхто не проводив».
Того ж місяця аналітик Galaxy Digital Алекс Торн зазначив, що щонайменше 112 000 BTC належать криптобіржі Bitfinex і мають бути їй повернуті.
«Ринок розуміє різницю між “вилученими” і “конфіскованими” активами», — наголосив Торн.
Станом на 24 липня немає підтверджень, що США володіє біткоїнами на суму понад $3,4 млрд, так само як і немає доказів того, що США продали або передали будь-яку частину з тих 200 000 BTC, про які йдеться у звітах Arkham і Сакса.
Це саме стосується й інших країн, за винятком Сальвадора, який через офіційних осіб та урядові ресурси регулярно публікує звіти про свої біткоїн-запаси. З 2021 року Сальвадор зміг накопичити та добути 6 247 BTC — понад $740 млн (за курсом на 24 липня), згідно з відкритим трекером Nayibtracker.
Однак навіть тут виникають питання. У середині липня повідомили, що країна не купувала біткоїни з лютого 2025 року, коли набрала чинності угода з Міжнародним валютним фондом (МВФ) — це суперечить заявам президента Наїба Букеле. Про це написало видання The Block, посилаючись на лист, підписаний двома високопосадовими фінансовими чиновниками Сальвадора.
«Зростання запасів біткоїнів у Стратегічному резервному фонді пов’язане з консолідацією активів з різних державних гаманців», — йдеться у зносці до звіту МВФ.
Попри це, влада Сальвадора продовжує докуповувати приблизно один біткоїн щодня. Національний біткоїн-офіс (ONBTC) при президенті Букеле регулярно публікує в X (Twitter) оновлення про нові закупівлі криптовалюти.
Українська
Русский
English

