#binance #hype #zec #near
24/07/25 04:21 UTC-04

Скільки біткоїнів у США. У якій країні найбільше біткоїнів

Крипто географія Крипто географія
Крипто географія Скільки біткоїнів у США. У якій країні найбільше біткоїнів

Уряд США володіє біткоїнами на суму $24 млрд, Велика Британія — $7 млрд, Бутан — $1,3 млрд. До такого висновку дійшла аналітична компанія Arkham, що спеціалізується на аналізі блокчейн-даних, посилаючись на власне дослідження взаємозв’язків між криптогаманцями. Водночас відсутність офіційних даних щодо крипторезервів може означати, що розрахунки суттєво відрізняються від реальних цифр.

США і Велика Британія отримали криптовалюту шляхом конфіскації активів у злочинців, тоді як Бутан накопичував біткоїни завдяки майнінгу протягом кількох років, поступово інтегруючи цю галузь у свою економіку. Запаси Бутану перевищують 11 280 BTC, видобутих за допомогою гідроелектроенергії — за аналогією з Сальвадором, який також інвестує в біткоїн та займається його майнінгом.

Однак конфісковані біткоїни не завжди є власністю уряду. Імовірно, що реальні запаси США значно нижчі. З посиланням на Службу маршалів США, видання Bitcoin Magazine повідомляє, що влада США володіє лише 28 988 BTC (приблизно $3,4 млрд), а не понад 200 тис. BTC, як заявляє Arkham.

З 2014 року реалізацією конфіскованих біткоїнів у США займалася Служба маршалів шляхом закритих продажів. А наприкінці червня 2024 року відомство обрало Coinbase Prime як єдиний сервіс для зберігання та торгівлі конфіскованою криптовалютою.

Крім того, повного аудиту ніколи не проводилося. У березні, крипторадник Дональда Трампа та відповідальний за крипто- та AI-напрями Девід Сакс заявив: «Уряд США володіє приблизно 200 000 BTC. Однак повного аудиту ніхто не проводив».

Того ж місяця аналітик Galaxy Digital Алекс Торн зазначив, що щонайменше 112 000 BTC належать криптобіржі Bitfinex і мають бути їй повернуті.

«Ринок розуміє різницю між “вилученими” і “конфіскованими” активами», — наголосив Торн.

Станом на 24 липня немає підтверджень, що США володіє біткоїнами на суму понад $3,4 млрд, так само як і немає доказів того, що США продали або передали будь-яку частину з тих 200 000 BTC, про які йдеться у звітах Arkham і Сакса.

Це саме стосується й інших країн, за винятком Сальвадора, який через офіційних осіб та урядові ресурси регулярно публікує звіти про свої біткоїн-запаси. З 2021 року Сальвадор зміг накопичити та добути 6 247 BTC — понад $740 млн (за курсом на 24 липня), згідно з відкритим трекером Nayibtracker.

Однак навіть тут виникають питання. У середині липня повідомили, що країна не купувала біткоїни з лютого 2025 року, коли набрала чинності угода з Міжнародним валютним фондом (МВФ) — це суперечить заявам президента Наїба Букеле. Про це написало видання The Block, посилаючись на лист, підписаний двома високопосадовими фінансовими чиновниками Сальвадора.

«Зростання запасів біткоїнів у Стратегічному резервному фонді пов’язане з консолідацією активів з різних державних гаманців», — йдеться у зносці до звіту МВФ.

Попри це, влада Сальвадора продовжує докуповувати приблизно один біткоїн щодня. Національний біткоїн-офіс (ONBTC) при президенті Букеле регулярно публікує в X (Twitter) оновлення про нові закупівлі криптовалюти.

#Біткоін (BTC) #США

Редактор: Переїденко Ігор
Коментарі

Схоже

22/05/26 01:32 UTC-04

Американські законодавці пропонують законопроєкт ARMA про створення стратегічного резерву в 1 мільйон біткоїнів

Члени Палати представників США Nick Begich та Jared Golden представили законопроєкт «American Reserve Modernization Act» (ARMA) 2026 року — двопартійну ініціативу, яка у разі схвалення передбачатиме створення у США стратегічного резерву Bitcoin, який має зберігатися щонайменше 20 років.

29/04/26 04:37 UTC-04

Біткоїн піднявся до $77 000 напередодні рішення ФРС, оскільки Трамп готується до тривалої блокади Ормузької протоки

Найбільша криптовалюта в середу під час азійської сесії опустилася трохи нижче $77 000, зрісши лише на 0,1% за 24 години та знизившись на 0,8% за тиждень, утримуючись у вузькому діапазоні, навіть попри те, що нафта марки Brent піднялася вище $111 за барель після повідомлення Wall Street Journal про те, що президент Дональд Трамп доручив своїм помічникам підготуватися до тривалої військово-морської блокади Ормузької протоки з боку США.

23/04/26 13:48 UTC-04

Біткоїн відступає від піку в 79 тисяч доларів на тлі загострення економічної війни на Близькому Сході

У четвер динаміка зростання біткоїна сповільнилася: курс активу відступив від піку в 79 500 доларів і стабілізувався на позначці близько 78 000 доларів. Це падіння на 1,2 % стало першим добовим зниженням криптовалюти за останні кілька днів, що призвело до скорочення загальної ринкової капіталізації на 10 мільярдів доларів.

09/04/26 12:59 UTC-04

Біткоїн втрачає зростання після перемир’я. Ринок знову тисне геополітика

Біткоїн не втримав імпульс. Після короткого зростання до $72 700 ціна швидко повернулася нижче $71 000, щойно оптимізм навколо перемир’я почав зникати. Ринок відреагував миттєво. Геополітика знову стала головним фактором.