$60 млрд залишили криптобіржі Південної Кореї за пів року
- Відтік капіталу з Південної Кореї зріс до $60 млрд у другій половині 2025 року.
- Водночас кількість користувачів криптовалют зросла.
- Загальна сума їхніх депозитів збільшилася на 31%.
У другій половині 2025 року загальний обсяг виведених криптоактивів із локальних платформ Південної Кореї досяг 90 трлн вон (близько $60 млрд), що на 14% більше, ніж у першій половині року. Про це йдеться у звіті Комісії з фінансових послуг (FSC) та Підрозділу фінансової розвідки (FIU).
За даними регулятора, крипторинок продемонстрував суперечливу динаміку: попри зростання кількості користувачів і депозитів, ключові фінансові показники — обсяги торгів, прибутки бірж і ринкова капіталізація — знизилися.
Основними напрямами відтоку стали іноземні криптобіржі та приватні криптогаманці. FSC зазначила:
«Ймовірно, віртуальні активи переводяться за кордон для арбітражу та інших подібних операцій».
Користувачів більше, але ринок слабшає
Попри відтік коштів, інтерес до криптовалют у країні не зменшується:
- кількість акаунтів: 11,13 млн (+3%);
- депозити користувачів: 8,1 трлн вон або понад $5,4 млрд (+31%).
Однак ці фактори не змогли підтримати ринок:
- середньодобовий обсяг торгів: 5,4 трлн вон або понад $3,6 млрд (-15%);
- операційний прибуток бірж: 380,7 млрд вон або близько $254,2 млн (-38%);
- загальна капіталізація: 87,2 трлн вон або понад $58,2 млрд (-8%).
Причиною такого дисбалансу стало загальне зниження цін на криптоактиви наприкінці минулого року, що негативно вплинуло на активність трейдерів і доходи платформ.
Окремо зазначається, що пік ринку припав на жовтень 2025 року, коли біткоїн досяг історичного максимуму понад $125 000.
Структурні зміни та нові ризики
У звіті також вказано на зміни в структурі ринку:
- обсяг зовнішніх переказів криптоактивів зріс на 6%;
- операції, що підпадають під Travel Rule, скоротилися на 23%;
- перекази через whitelist (іноземні платформи та гаманці) зросли на 13%.
Водночас сектор кастодіальних сервісів зазнав значного падіння: активи під управлінням скоротилися на 58%, хоча кількість користувачів зросла на 3%. Це пояснюється зниженням вартості активів, що зберігаються на цих платформах.
На тлі цих тенденцій влада країни також готує нові правила для криптоінвестицій. Очікується, що компаніям дозволять інвестувати в цифрові активи, однак можуть обмежити використання популярних стейблкоїнів, зокрема USDT і USDC.
Переглянути більше: "Binance видаляє низку альткоїн-пар зі спотової торгівлі: деталі"
Українська
Русский
English

