#binance #hype #zec #near
20/04/26 04:49 UTC-04

Нью-Йоркська біржа несподівано робить ставку на криптовалюту та ринки прогнозів

Централізована, закрита і така, що не працює у вихідні, Нью-Йоркська фондова біржа є символом усього того, що біткоїн був створений зруйнувати, пише The Wall Street Journal. Тим не менш, 233-річний гігант Волл-стріт непомітно і несподівано перетворився на великого гравця в криптоіндустрії.

Ризикована і легендарна

Ставка NYSE на криптоактиви робиться у складний для ринку період: біткоїн показав найгірші результати за перший квартал з 2018 року. Зараз він торгується в районі $75 000. Водночас на піку, у жовтні 2025 року, на тлі очікувань, що прихід до влади Дональда Трампа призведе до початку «золотого віку» цифрових активів, біткоїн оцінювався у $126 273.

Однак послаблення біткоїна NYSE, як і інші біржі Волл-стріт, не злякало. Як заявив WSJ Майкл Блаугрунд, віцепрезидент зі стратегічних ініціатив Intercontinental Exchange (ICE), власника NYSE, цілком імовірно, що в майбутньому блокчейн стане ключовою інфраструктурою для основних операцій біржі — включно з торгівлею, клірингом, розрахунками, залученням капіталу та поширенням даних. Цю ідею також просуває засновник і генеральний директор ICE Джеффрі Спречер, розповіли газеті люди з його оточення.

У січні 2015 року NYSE інвестувала в Coinbase, коли біткоїн ще був другорядним активом, що торгувався приблизно по $300, і заробила $900 млн після продажу своєї частки у 2021 році.

У березні NYSE інвестувала в криптобіржу OKX. У рамках угоди OKX надасть біржі доступ до котирувань у реальному часі для криптовалют, що торгуються на її платформі. NYSE також оголосила про партнерство з компанією Securitize для створення платформи токенізованих цінних паперів із системою цілодобової торгівлі та миттєвими розрахунками, нагадує WSJ. Завдяки їй інвестори зможуть використовувати стейблкоїни для фінансування угод.

«Легендарна біржа зазнає наймасштабнішої — і, ймовірно, найризикованішої — трансформації на сьогодні: використовує технологію розподіленого реєстру, що лежить в основі біткоїна, щоб заново винайти ту саму систему, на створення якої були витрачені століття», — зазначає WSJ.

Товариші по нещастю

Біржа розширила свої інвестиції і на ринок прогнозів — сегмент, що швидко зростає, де користувачі роблять ставки на події в різних сферах: від політики до спорту. У жовтні 2025 року Intercontinental Exchange (ICE) погодилася інвестувати до $2 млрд у платформу Polymarket, збільшивши її оцінку до $9 млрд.

Ця, здавалося б, неймовірна угода стала можливою багато в чому завдяки схожому негативному досвіду керівників NYSE та Polymarket, повідомило видання. 13 листопада 2024 року агенти ФБР розбудили засновника Polymarket Шейна Коплана у його будинку на Мангеттені та вилучили його телефон у межах розслідування щодо того, чи допускала платформа незаконну торгівлю для користувачів зі США.

Джеффрі Спречер зв’язався з Копланом після того, як Міністерство юстиції закрило справу. В інтерв’ю CNBC, на яке посилається WSJ, він заявив, що Коплан «був хибно обвинувачений і підданий обшуку ФБР», додавши, що сам пережив щось подібне кількома роками раніше. «Я старий і лисий. Він молодий і з шевелюрою. У мене ціла шафа краваток. Думаю, у нього жодної немає. Біржа, на якій ми зараз знаходимося, заснована у 1792 році. А у нього — найперспективніша фінтех-компанія 2025 року», — заявив Спречер із торгового майданчика NYSE.

Переглянути більше: "Binance виключила три альткоїн-пари зі спотового лістингу"

Редактор: Переїденко Ігор
Коментарі

Схоже