GoMining: мережа біткоїна вступила в нову епоху зетахеша
За даними GoMining, наприкінці 2025 року середньодобовий хешрейт мережі першої криптовалюти утримувався вище позначки 1 ZH/s протягом семи днів. Зростання потужності стало наслідком масштабного оновлення обладнання та розширення дата-центрів.
Наразі дрібні гравці поступово залишають ринок, а індустрія дедалі більше нагадує енергетичний сектор із високими вхідними бар’єрами, зазначили аналітики.
«Однак, попри рекордне зростання обчислювальних потужностей, дохід на одиницю хешрейту знижується. Прибутки майнерів тепер майже повністю залежать від ціни біткоїна та поточного рівня складності мережі. Раніше тимчасові сплески комісій і бонуси за знаходження блока забезпечували додаткову підтримку, але сьогодні ці “страхові подушки” практично зникли», — пояснили в GoMining.
Після останнього халвінгу у квітні 2024 року ситуація погіршилася: винагорода за блок знизилася до 3,125 BTC, а комісії за транзакції не компенсували втрату доходів — вони становили менше 1% від усіх виплат. У результаті майнери стали майже повністю залежними від коливань ціни біткоїна, зазначили експерти.
Аналітики підкреслили, що поточне становище робить ринок майнінгу більш зрілим, професійним і водночас більш чутливим до цінових коливань. Це може посилити тиск на учасників галузі у разі подальшого зниження котирувань першої криптовалюти.
Раніше фахівці керуючого криптоактивами хедж-фонду Capriole Investments повідомили, що в січні середні витрати майнінгових компаній на видобуток одного біткоїна досягли $74 300.
Переглянути більше: "Tether випустила операційну систему для майнінгу біткоїнів"
Українська
Русский
English

