#binance #hype #zec #near
19/11/25 10:50 UTC-04

Малайзія фіксує збитки у $1,1 млрд через крадіжку електроенергії для майнінгу

  • TNB виявила 13 827 точок незаконного майнінгу.
  • Збитки склали 4,57 млрд ринггітів ($1,1 млрд).
  • Влада посилює контроль енергоспоживання та моніторинг підозрілих об’єктів.

Національна енергетична компанія Малайзії Tenaga Nasional Berhad (TNB) повідомила про збитки понад $1,1 млрд, пов’язані з крадіжкою електроенергії для майнінгу криптовалют у період з 2020 року по серпень 2025 року. Міністерство енергетики заявило, що за цей час було виявлено 13 827 об’єктів, незаконно підключених до мережі для видобутку цифрових активів. Відомство наголошує, що така діяльність становить загрозу для стабільності енергосистеми, громадської безпеки та економіки країни.

Малайзія бореться з незаконним майнінгом протягом кількох років. У 2024 році влада знищила понад 900 установок для майнінгу біткоїна, оцінених майже у $482 000. Останніми роками навантаження на енергомережу через приховані майнінг-ферми стало однією з ключових проблем для регіональних операторів.

Як відповідають влада

Міністерство енергетики повідомило, що TNB створила внутрішню базу даних власників і орендарів нерухомості, пов’язаних із підозрілими підключеннями. Вона використовується для виявлення ризикових об’єктів та проведення перевірок.

Компанія також впроваджує технічні засоби контролю: інтелектуальні лічильники та пілотну систему «лічильників розподільчих трансформаторів», які дозволяють фіксувати аномальне споживання енергії в режимі реального часу. Відомство зазначає, що ці заходи мають скоротити кількість незаконних майнінг-операцій і підвищити прозорість енергоспоживання в країні.

Наприкінці жовтня 2025 року Британська Колумбія запровадила довгострокову заборону на нові проєкти майнінгу криптовалют, закріпивши політику, яка раніше діяла у форматі тимчасового мораторію. Влада заявила, що вільні енергоресурси будуть спрямовані в галузі, які створюють робочі місця та забезпечують суспільну користь.

Переглянути більше: "Біткоїн нижче $92 000: що відбувається з майнерами першої криптовалюти"

#Майнинг

Редактор: Юлія Красна
Коментарі

Схоже

11/06/26 16:01 UTC-04

Доходи майнерів біткоїна впали до рекордного мінімуму: чи втримається BTC вище $60 000?

Для майнерів останні місяці складаються непросто. Дохідність видобутку опустилася до мінімальних значень за всю історію спостережень, тоді як біткоїн продовжує коливатися біля рівня $60 000.

03/06/26 16:54 UTC-04

У травні доходи майнерів біткоїна досягли $1,08 млрд, але потім ціни різко обвалилися

У майнерів біткоїна нарешті з'явився привід для оптимізму: у травні їхні доходи продемонстрували найзначніше зростання за останні чотири місяці, вперше з січня перевищивши позначку в $1 млрд. Однак наразі позитивна динаміка різко сповільнилася, оскільки у вівторок ціна біткоїна опустилася нижче $66 000, а наступного дня відбулося лише незначне відновлення.

29/05/26 07:09 UTC-04

Складність майнінгу Bitcoin зросла. Що відбувається в мережі

У результаті чергового перерахунку складність майнінгу зросла до 138,96 Т (трлн), за даними Cloverpool. Це означає, що майнерам потрібно в середньому обчислити близько 139 трлн хеш-функцій для видобутку нових 3,125 BTC — приблизно $229 тис. за поточним курсом близько $73,6 тис.

27/05/26 18:05 UTC-04

Майнер TeraWulf побудує центр обробки даних на 1 ГВт у Кентуккі

Об’єкт називається Muskie Data Campus. Майнер придбав його в Industrial Equity Partners, сума угоди не розкривається. Майданчик розташований в індустріальному парку EastPark, неподалік від Ашленда та Грейсона. Його площа становить близько 285 акрів.