У блокчейні Zcash протягом кількох годин не з’являлися нові блоки
У блокчейні приватної криптовалюти Zcash протягом кількох годин поспіль не з’являлися нові блоки. Проблема виникла після виявлення критичної вразливості в Orchard — ключовому механізмі анонімних транзакцій мережі.
Розробники провели термінове оновлення мережі.
Представники спільноти Zcash повідомили, що відсутність відображення нових блоків була пов’язана з тим, що частина блокчейн-оглядачів не оновила свої вузли після хардфорка. За інформацією пулу ZecMiningPool, мережа продовжувала створювати блоки у штатному режимі.
У ніч на 2 червня розробники виявили вразливість в Orchard і для її усунення тимчасово відключили відповідний пул, після чого активували оновлення через хардфорк. Майнерам рекомендували терміново оновити програмне забезпечення до версії zcashd v6.12.5.
Вузли, які не пройшли оновлення до моменту активації, могли створювати блоки, що відхилялися оновленою більшістю мережі. Це могло призвести до великої кількості так званих «сирітських блоків» (orphan blocks).
Розробники Zcash наголосили, що вразливість була виявлена до того, як вона змогла завдати шкоди блокчейну. За їхніми словами, механізми конфіденційності залишаються захищеними, а кошти користувачів перебувають у безпеці.
Транзакції через старий пул Sapling та прозорі адреси не постраждали, а торгівля токеном ZEC на криптовалютних біржах продовжувалася без перебоїв.
Через інцидент виникли конкуруючі форки мережі — було зафіксовано розгалуження блокчейна на 25 блоків. Загалом з’явилося 37 сирітських блоків, створених вузлами, які залишилися на старому ланцюгу.
Проблеми торкнулися й сторонніх сервісів. Наприклад, криптогаманець Cake Wallet тимчасово призупинив роботу із ZEC.
Монета Zcash, яка забезпечує анонімність своїх власників і за минулий рік зросла в ціні на 812%, була названа аналітиками CoinGecko найволатильнішою криптовалютою минулого року.
Переглянути більше: "Складність майнінгу Bitcoin зросла. Що відбувається в мережі"
Українська
Русский
English

