VanEck: за рік борги біткоїн-майнерів зросли на 500% — до $12,7 млрд
За даними аналітиків інвестиційної компанії VanEck, протягом останніх 12 місяців заборгованість біткоїн-майнерів збільшилася на 500% — з $2,1 млрд до $12,7 млрд. Причиною рекордного зростання показника стала необхідність інвестувати у нове обладнання та інфраструктуру штучного інтелекту.
На думку аналітика VanEck Натана Франковіца та керівника відділу досліджень цифрових активів Меттью Сіґела, без постійних інвестицій частка майнерів у глобальному хешрейті буде знижуватися.
«Ми називаємо цю динаміку проблемою танучого кубика льоду. Історично майнінгові компанії фінансували такі високі капітальні витрати через фондові ринки, а не через боргові інструменти.
Це пов’язано з тим, що доходи майнерів важко прогнозувати, адже вони майже повністю залежать від ціни біткоїна, яка є спекулятивною. Водночас варто зазначити, що власний капітал зазвичай обходиться дорожче, ніж позиковий», — пояснили Франковіц і Сіґел.
За даними галузевого видання The Miner Mag, у четвертому кварталі 2024 року сукупний обсяг боргових зобов’язань і конвертованих облігацій 15 публічних майнерів досяг рекордних $4,6 млрд, потім знизився до $200 млн на початку 2025 року і знову виріс до $1,5 млрд у другому кварталі 2025-го.
Все більше біткоїн-майнерів диверсифікують джерела доходу, перерозподіляючи свої енергетичні потужності на користь штучного інтелекту та хостингу високопродуктивних обчислень. Проте аналітики впевнені, що це не становить загрози для хешрейту мережі.
«Майнінг біткоїна, як і раніше, залишається простим способом швидко монетизувати надлишок електроенергії на віддалених або нових енергетичних ринках, ефективно субсидуючи розвиток дата-центрів, спроєктованих з урахуванням потреб ШІ та високопродуктивних обчислень», — підсумували експерти.
Переглянути більше: "Біткоїни майнінг-пулу LuBian на суму $1,83 млрд переміщені"
Українська
Русский
English

