Комітет Конгресу запропонував нові податкові правила для криптовалют
Комітет Палати представників із податків і зборів у п’ятницю опублікував проєкт законодавства, яке змінить порядок звітності платників податків про прибутки й збитки від операцій із цифровими активами, а також відкладе оподаткування новостворених токенів, повідомляє Bloomberg News.
Згідно із запропонованими правилами, токени, створені внаслідок майнінгу або стейкінгу, не вважатимуться доходом до моменту їх продажу. Під час продажу будь-який прибуток або збиток розглядатиметься як звичайний дохід, а не як приріст капіталу.
Окремий проєкт дозволить власникам цифрових активів, що широко торгуються, звітувати про загальний прибуток і збитки за рік без розрахунку податку за кожною окремою транзакцією. Це правило не поширюватиметься на трейдерів, дилерів або користувачів, які здійснюють понад 5000 транзакцій на рік. Законодавство також містить окремі положення для стейблкоїнів — токенів, прив’язаних до вартості таких валют, як долар США.
Ще один проєкт передбачає закриття лазівок, які дозволяють криптовалютам уникати податкових обмежень, що застосовуються до операцій із цінними паперами. Захід передбачає запровадження обмежень на «wash sale» — фіктивні продажі — для криптовалют, забороняючи інвесторам фіксувати збитки від продажу активу, якщо протягом 30 днів вони купують суттєво аналогічний актив.
Законодавство також дозволить дилерам і професійним трейдерам криптовалют використовувати режим оподаткування за ринковою вартістю, або mark-to-market, доступний для трейдерів цінними паперами. Цей добровільний режим передбачає оподаткування нереалізованого прибутку й збитків за рік і може бути вигідним для трейдерів, оскільки дозволяє використовувати збитки для зарахування податку на інші доходи без звичайних обмежень на капітальні збитки, які застосовуються до інвесторів.
Переглянути більше: "Важкий день для криптовалютного ринку: збитки Майкла Сейлора і Тома Лі перевищили $10 млрд"
Українська
Русский
English

