#binance #hype #zec #near
12/01/26 08:25 UTC-04

Дубай заборонив приватні криптовалюти

Фінансовий регулятор Дубая заборонив використання приватних криптовалют, до яких, зокрема, належать Monero та Zcash. Із 12 січня в еміраті набули чинності нові правила обігу цифрових активів у міжнародній фінансовій зоні — Dubai International Financial Centre (DIFC), повідомляє CoinDesk. Згідно з нововведеннями, заборона поширюється на торгівлю, просування та угоди з похідними фінансовими інструментами як у межах DIFC, так і за його межами.

«Більшість вимог щодо протидії відмиванню коштів і фінансовим злочинам не виконуються, якщо використовуються приватні криптовалюти», — заявила заступниця директора з правових питань Dubai Financial Services Authority (DFSA) Елізабет Воллес.

Водночас DFSA змінила підхід до визначення стейблкоїнів. Тепер під ними розуміють токени, прив’язані до фіатних валют і забезпечені ліквідними активами, здатними задовольнити попит у періоди нестабільності. Алгоритмічні стейблкоїни до цієї категорії не належать, хоча прямо й не заборонені до обігу.

Під алгоритмічними, своєю чергою, мають на увазі децентралізовані стейблкоїни, курс яких стабілізується за допомогою алгоритмів, а не активів або застав. Для підтримання ціни таких стейблкоїнів не використовуються фіатні чи криптовалютні активи. Натомість забезпеченням виступають смартконтракти та математичні алгоритми — пропозиція таких монет автоматично коригується залежно від наявного попиту.

Крім того, компанії, що працюють у межах DIFC, відтепер самостійно відповідатимуть за оцінку та допуск криптоактивів. Їм більше не потрібно буде отримувати попереднє схвалення регулятора. Останній також не публікуватиме перелік схвалених токенів.

Переглянути більше: "Збитки від криптовалютних крадіжок досягли рекордних $4 млрд"

#Zcash #Dubai International Financial Centre (DIFC) #Monero (XMR) #Крипторегулювання

Редактор: Альона Набок
Коментарі

Схоже

06/06/26 04:27 UTC-04

Дослідник, який за допомогою ШІ знайшов баг у Zcash, додав Monero до своєї черги на аудит

Тейлор Хорнбі, інженер із безпеки, який використав ШІ-модель Anthropic Opus 4.8, щоб знайти критичний баг у Zcash, заявив, що конфіденційна монета Monero входить до числа токенів, які він планує перевірити наступними.

16/12/25 20:26 UTC-04

Криптовалюта Zcash сповільнила зростання, а Monero виривається вперед

Криптовалюта Zcash (ZEC), орієнтована на конфіденційність, різко знизилася з піку трохи вище $741 15 листопада до мінімуму у вівторок, 16 грудня, на рівні $411. Тим часом її конкурент Monero (XMR) продовжує зростати, подорожчавши більш ніж на 15% за останні сім днів.

09/06/26 08:05 UTC-04

Сінгапур проти світу: чому криптоінвестори обирають Сінгапур у 2026 році

Сінгапур дозволяє приватним інвесторам продавати криптовалюту без податку на приріст капіталу. Це правило застосовується, коли активи зберігаються як особисті інвестиції. Воно відображає давню політику, яку підтримує Податкове управління Сінгапуру.

08/06/26 06:03 UTC-04

ZEC зріс на 41,5% після критичної уразливості в мережі

Засновник Zcash Open Development Lab (ZODL) Джош Свіхарт повідомив про усунення критичної уразливості в екранованому пулі Orchard. На цьому тлі котирування активу почали відновлюватися після масштабного падіння.