Дубай заборонив приватні криптовалюти
Фінансовий регулятор Дубая заборонив використання приватних криптовалют, до яких, зокрема, належать Monero та Zcash. Із 12 січня в еміраті набули чинності нові правила обігу цифрових активів у міжнародній фінансовій зоні — Dubai International Financial Centre (DIFC), повідомляє CoinDesk. Згідно з нововведеннями, заборона поширюється на торгівлю, просування та угоди з похідними фінансовими інструментами як у межах DIFC, так і за його межами.
«Більшість вимог щодо протидії відмиванню коштів і фінансовим злочинам не виконуються, якщо використовуються приватні криптовалюти», — заявила заступниця директора з правових питань Dubai Financial Services Authority (DFSA) Елізабет Воллес.
Водночас DFSA змінила підхід до визначення стейблкоїнів. Тепер під ними розуміють токени, прив’язані до фіатних валют і забезпечені ліквідними активами, здатними задовольнити попит у періоди нестабільності. Алгоритмічні стейблкоїни до цієї категорії не належать, хоча прямо й не заборонені до обігу.
Під алгоритмічними, своєю чергою, мають на увазі децентралізовані стейблкоїни, курс яких стабілізується за допомогою алгоритмів, а не активів або застав. Для підтримання ціни таких стейблкоїнів не використовуються фіатні чи криптовалютні активи. Натомість забезпеченням виступають смартконтракти та математичні алгоритми — пропозиція таких монет автоматично коригується залежно від наявного попиту.
Крім того, компанії, що працюють у межах DIFC, відтепер самостійно відповідатимуть за оцінку та допуск криптоактивів. Їм більше не потрібно буде отримувати попереднє схвалення регулятора. Останній також не публікуватиме перелік схвалених токенів.
Переглянути більше: "Збитки від криптовалютних крадіжок досягли рекордних $4 млрд"
Українська
Русский
English

