Іранці інвестували в криптовалюти $7,78 млрд на тлі краху ріала
У 2025 році іранці інвестували в криптовалюти $7,78 млрд на тлі знецінення національної валюти — ріала.
Зростання інфляції та падіння курсу ріала спричинили не лише масові протести, а й підвищення популярності цифрових активів. Наприкінці минулого року, коли криза досягла апогею, істотно зросла кількість транзакцій у віртуальних валютах, здійснених іранцями, а також їхній загальний обсяг.
Найцікавішим фактом стало збільшення кількості транзакцій, пов’язаних із виведенням Bitcoin з іранських бірж на особисті криптогаманці. Це свідчить про те, що під час протестів іранці надають перевагу самостійному контролю над BTC.
«Така поведінка є раціональною реакцією на колапс іранського ріала, який майже повністю знецінився», — зазначили співробітники дослідницької компанії Chainalysis.

Зростання кількості біткоїн-переказів іранцями
Не лише пересічні громадяни знаходять порятунок у криптовалютах. Як з’ясувала редакція Happy Coin News, у 2025 році елітне іранське військово-політичне формування — Корпус вартових ісламської революції — інвестувало в цифрові активи понад $3 млрд. Таким чином, на прихильників лідера країни Хомейні припадає 39% коштів, вкладених іранцями в цифрові активи. Також показово, що корпус переказав монети на суму близько $1 млрд через британські біржі, попри чинні санкції.
Переглянути більше: "В Ірані зросло використання криптовалют на тлі масових протестів"
Українська
Русский
English

