Біткоїн пережив найсильніше тижневе падіння з листопада 2022 року
Ціна біткоїна у п’ятницю, 5 травня, впала за день майже на 5% — до $60 541, а втрати за тиждень становили близько 18%, повідомляє Financial Times. За даними видання, біткоїн наблизився до найбільшого тижневого падіння з листопада 2022 року.
Розпродаж почався після того, як компанія Strategy Майкла Сейлора, найбільший корпоративний власник біткоїна у світі, повідомила, що минулого тижня продала 32 біткоїни на загальну суму $2,5 млн. Це є другим продажем із моменту початку купівлі токенів у серпні 2020 року. Усього до продажу компанія мала 843 738 біткоїнів на $64 млрд. Strategy пояснила, що угоду було здійснено для виплати купонів власникам привілейованих акцій.
Майбутні втрати
Розворот Strategy сигналізує про майбутні втрати для власників біткоїна, заявив Пітер Шифф, фінансовий коментатор і відомий скептик щодо криптовалют.
«Річ не в самому невеликому продажі, а в тому, що він може виявитися першим із багатьох, причому значно більших», — написав він у соцмережі X.
Біткоїн та інші криптовалюти відчувають додатковий тиск на тлі перемикання роздрібних інвесторів на ралі в технологічних акціях, спричинене бумом навколо ШІ. На початку лютого біткоїн упав до 17-місячного мінімуму — трохи вище $60 тис., зазначає FT.
Це помітно нижче рівня близько $67 тис., на якому він перебував напередодні перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді 2024 року, коли той обіцяв зробити США «криптостолицею світу». Потім ціна зросла майже на 90%, досягнувши піку вище $125 тис. за токен у жовтні минулого року, після чого почалося зниження.
Суперечлива модель
Сейлор став піонером бізнес-моделі, за якої публічна компанія перетворюється на інструмент накопичення біткоїна за рахунок позикових коштів, зазначає газета. Модель працює, поки біткоїн зростає, але опиняється під тиском у разі зниження його ціни.
Для фінансування купівель компанія залучала кошти через розміщення конвертованих облігацій та інших боргових інструментів. За останні 10 місяців Strategy залучила $10,5 млрд за рахунок продажу безстрокових привілейованих акцій серії Stretch із фіксованими річними дивідендами 11,5% — без прив’язки до динаміки котирувань. Саме для обслуговування цих виплат і було здійснено останній продаж біткоїнів, випливає із заявки до SEC від 31 травня.
Єдиний попередній продаж відбувся у грудні 2022 року й мав технічний характер. Пакет угод був структурований із метою отримання податкової вигоди.
Сейлор, зі свого боку, зберігає оптимізм: зниження ціни біткоїна він назвав «можливістю» в X. Із лютневого мінімуму ціна встигла зрости приблизно на 35% до травневого піку, після чого знову почала знижуватися.
Роздрібний інвестор пішов із ринку
За словами аналітиків, багато роздрібних трейдерів залишили крипторинок, перемкнувшись на акції: війна з Іраном і ажіотаж навколо ШІ спровокували різкі рухи котирувань. SpaceX Ілона Маска запустила потенційно найбільше IPO в історії, за нею, як очікується, підуть ШІ-лабораторії Anthropic і OpenAI вже цього року.
«Роздрібний інвестор повністю пішов із ринку, — говорить Яспер де Маере, стратег і трейдер криптотрейдингової компанії Wintermute. — Ці інвестори розвертаються назад в акції».
Крім того, як підкреслює FT, законодавство у сфері цифрових активів зайшло в глухий кут у Сенаті через протидію американських банків — попри багатомісячні закулісні переговори.
Переглянути більше: "Курс біткоїна обвалився нижче $60 тис."
Українська
Русский
English

