Голова Банку Англії віддає перевагу токенізованим активам замість стейблкоїнів
Голова Банку Англії Ендрю Бейлі попередив про небезпеку випуску банками стейблкоїнів, оскільки це призведе до вилучення грошей із банківської системи.
В інтерв’ю The Times Бейлі заявив, що скоріше підтримає токенізовані депозити, які він вважає проміжним варіантом представлення справжніх фіатних грошей у блокчейні. При цьому, на відміну від стейблкоїнів, вони забезпечені депозитами у приватних банках.
Крім того, він зауважив, що стейблкоїни є «як проблемою фінансової стабільності, так і проблемою грошей», оскільки вони «мають володіти властивостями грошей і зберігати свою номінальну вартість».
На його думку, стейблкоїни позбавляють банківський сектор ліквідності й у майбутньому можуть негативно вплинути на систему кредитування.
Позиція Банку Англії суперечить позиції уряду США, який у січневому указі визнав стейблкоїни інструментом для «просування і захисту суверенітету долара США» на міжнародному рівні.
У цьому сенсі висловлювання Бейлі збігаються з побоюваннями президента Європейського центрального банку Крістін Лагард, яка вважає, що стейблкоїни можуть призвести до приватизації грошей і позбавити їх статусу «суспільного блага».
Переглянути більше: "Bank of America назвав біткоїн найефективнішою валютою 2025 року"
Українська
Русский
English

