Відтік капіталу з біржових біткоїн-фондів досяг $817 млн
Лідером відтоку коштів став IBIT компанії BlackRock, найбільший біткоїн-фонд за розміром активів. З нього інвестори вивели $317,81 млн. Це більше, ніж сукупний відтік коштів із двох наступних за розміром фондів — FBTC компанії Fidelity ($168,05 млн) і GBTC компанії Grayscale ($119,44 млн).
Агресивні продажі паїв відбулися після виходу біткоїна з багатотижневого торгового діапазону — перша криптовалюта впала до дев’ятимісячного мінімуму $81 315, найнижчого рівня з квітня 2025 року. Зараз біткоїн трохи відновився і тепер торгується вище $82 000.
Головний аналітик платформи Nansen Аурелі Бартер (Aurelie Barthere) зазначила, що біткоїн став сильніше корелювати з акціями американських компаній. За спостереженнями Бартер, біткоїн упав, зокрема, на тлі публікації фінансових результатів компанії Microsoft за четвертий квартал 2025 року та її надто обережних прогнозів на 2026 рік.
Старший науковий співробітник HashKey Group Тім Сан (Tim Sun) вважає, що на виведення коштів із біткоїн-ETF вплинула ймовірність приходу Кевіна Уорша (Kevin Warsh) на посаду голови Федеральної резервної системи США (ФРС) замість нинішнього очільника Джерома Пауелла (Jerome Powell). Уорш підтримує пом’якшення політики ФРС, а саме друкування грошей і зниження відсоткової ставки за кредитами. У підсумку інвестори почали переходити з активів із високою волатильністю в традиційні активи на кшталт золота, захищаючи заощадження від інфляції. Цей фактор посилив відтік коштів із ETF на біткоїн, що уповільнить відновлення першої криптовалюти, припустив Тім Сан.
Раніше аналітики SoSoValue повідомили, що на початку січня спотові біржові фонди (ETF) на біткоїн і ефір втратили $681 млн. Причиною також стала економічна та політична невизначеність.
Переглянути більше: "Понад третина американських продавців приймають криптовалюту до оплати — опитування"
Українська
Русский
English

