#binance #hype #zec #near
18/05/26 15:02 UTC-04

Із криптофондів вивели $1,07 млрд на тлі геополітичних ризиків

З 11 по 15 травня криптовалютні інвестиційні продукти зафіксували відтік $1,07 млрд — перший за сім тижнів і третій за величиною за весь 2026 рік.

Crypto ETPs and ETFs saw outflows of US$1.1B last week.
@Bitcoin saw US$982M of outflows. @ethereum saw outflows of US$249M, its largest since 30th January. Altcoins held up notably well. $XRP (@Ripple) recorded US$67.6M of inflows and @solana US$55.1M, both accelerating on…

— CoinShares (@CoinSharesCo), 18 травня 2026 року.

Згідно зі звітом CoinShares, сукупний обсяг активів під управлінням знизився зі $159 млрд до $157 млрд.

Основний удар припав на біткоїн та Ethereum, однак частина альткоїнів продовжила залучати капітал.

Тиск на ринок аналітики пов’язали з побоюваннями інвесторів щодо ризикових вкладень через загострення ситуації навколо Ірану.


Джерело: CoinShares.

Біткоїн і Ethereum очолили відтік

Фонди на базі першої криптовалюти втратили $982 млн.

З початку року чистий приплив у продукти скоротився до $3,9 млрд.


Джерело: CoinShares.

Ethereum-фонди зафіксували відтік $249 млн — найбільший із 30 січня.

Також під тиск потрапили ETF на акції блокчейн-компаній: інвестори вивели з них $133 млн.

У CoinShares зазначили, що негативні настрої посилилися на тлі геополітичної напруженості навколо Ірану.

При цьому обговорення законопроєкту CLARITY Act у США частково підтримало ринок — у четвер криптофонди навіть показали позитивний денний приплив на $174 млн.

Інвестори переключаються на альткоїни

Попри загальний відтік, низка цифрових активів продемонструвала стійкий попит.

Значні припливи отримали:

$XRP — $67,6 млн;
Solana — $55,1 млн;
Toncoin — $7,7 млн;
Sui — $4,7 млн;
Ondo — $4,1 млн;
Chainlink — $3,9 млн;
Dogecoin — $3,2 млн.

Загалом позитивні потоки капіталу зафіксували 11 активів, що аналітики розцінили як ознаку більш вибіркового підходу інвесторів.

США продавали, Європа купувала

Основний обсяг відтоку припав на США — $1,14 млрд.

Водночас європейські інвестори зберегли позитивний настрій:

Швейцарія залучила $22,8 млн;
Німеччина — $22 млн;
Нідерланди — $7,5 млн.

Канада, навпаки, зафіксувала відтік $12,6 млн.


Джерело: CoinShares.

Нагадаємо, з 4 по 8 травня приплив у біржові криптовалютні продукти склав $857,9 млн.

 

Переглянути більше: "Японські компанії SBI та Rakuten створюють власні криптофонди"

#Криптофонд #відток

Редактор: Альона Набок
Коментарі

Схоже

07/06/26 08:58 UTC-04

Оцінка того, чи зможе попит китів поглинути відтік $168 млн з Ethereum-ETF

Серія відтоків коштів з Ethereum-ETF продовжує негативно впливати на попит. Спотові ETF на базі $ETH зафіксували ще один тижневий відтік на суму $168,2 млн, продовживши серію виведення коштів до чотирьох тижнів поспіль. Через зниження інституційного попиту Ethereum втратив джерело ліквідності, яке раніше поглинало пропозицію під час ринкових спадів.

06/06/26 06:58 UTC-04

Інвестори вивели $1,72 млрд зі спотових Bitcoin-ETF за тиждень — другий найгірший результат в історії

У період з 1 до 5 червня 2026 року сектор спотових Bitcoin-ETF зафіксував відтік капіталу на $1,72 млрд. Це другий за величиною негативний результат за всю історію існування цих продуктів, згідно з даними SoSoValue.

04/06/26 08:46 UTC-04

Нові ETF на BTC, ETH, SOL і XRP втратили $4,4 млрд за 13 днів, у плюсі лише HYPE

Падіння на крипторинку призводять до відтоку капіталу з біржових фондів на BTC, $ETH, SOL і $XRP. Так, у середу емітенти спотових біткоїн-ETF зафіксували виведення капіталу 13-й торговий день поспіль. Загалом із середини травня відтік становив $4,37 млрд.

04/06/26 03:05 UTC-04

Біткоїн-ETF зіткнулися з рекордним відтоком коштів

13 днів поспіль інвестори виводили гроші зі спотових біржових фондів на криптовалюту. Загалом за цей час вони забрали з біткоїн-ETF понад $4 млрд.13 днів поспіль інвестори виводили гроші зі спотових біржових фондів на криптовалюту. Загалом за цей час вони забрали з біткоїн-ETF понад $4 млрд.