DeFi-сектор втратив майже $800 млн у 2026 році через зломи: квітень став найгіршим місяцем в історії
- Аналітик під псевдонімом jussy_world заявив, що після експлойту Drift Protocol приблизно на $280 млн атакам піддалися ще 12 протоколів.
- За його даними, сукупні втрати в цих інцидентах перевищили $450 млн.
- У Memento Research оцінили загальні втрати DeFi-сегмента у 2026 році в $795 млн станом на середину квітня.
- Дослідники назвали квітень найгіршим місяцем в історії DeFi за обсягом збитків.
Експерти зазначили, що DeFi переживає «постійний кризис безпеки». За їх оцінками, у січні сектор втратив близько $86 млн через баги смартконтрактів. У лютому збитки склали приблизно $27 млн на тлі атак на мости та оракули. У березні втратили ще близько $52 млн через експлойти, пов’язані з випуском стейблкоїнів і лендинг-пулами.
Найбільші втрати, за даними дослідників, припали на квітень — близько $630 млн. У Memento Research назвали цей місяць найгіршим в історії DeFi за обсягом втрат.

Збитки від хакерських атак у DeFi-секторі з початку 2026 року. Інфографіка Incrypted.
Одним із найбільших інцидентів року став злом Drift Protocol — збитки перевищили $280 млн. Пізніше протокол ліквідного рестейкінгу KelpDAO зазнав атаки, у результаті якої було викрадено $293 млн.
На цьому тлі частина учасників ринку пов’язала зростання складності атак із нещодавнім релізом Anthropic (продукт Mythos), однак прямих доказів такого зв’язку не наведено, зазначили в Memento Research.
Дослідники також надали рекомендації користувачам щодо управління ризиками: переглянути доцільність зберігання капіталу в DeFi-протоколах за умов низької дохідності, перевірити дозволи криптогаманців, посилити операційну безпеку та не концентрувати всі активи в одному сегменті ринку.
Аналітик jussy_world додав, що за останні два тижні після експлойту Drift атакам піддалися 12 протоколів. З початку року, за його даними, постраждали близько 45 протоколів, а сукупні втрати перевищили $450 млн.
Серед останніх інцидентів він виділив: захоплення фронтенду CoW Swap, експлойт підроблених повідомлень у Hyperbridge (карбування 1 млрд токенів і обвал ціни), спробу атаки на Bybit на $1 млрд (зупинено), відмивання $9,5 млн через KuCoin, а також компрометацію понад 2000 акаунтів у Kraken через інсайдерську схему шантажу.
Крім того, він згадав низку менших інцидентів:
- помилка у смартконтракті Dango ($410 000);
- експлойт оракула в Silo V2 ($392 000);
- маніпуляція резервами в BSC TMM ($1,67 млн);
- проблема контролю доступу в Aethir і SubQuer (разом $480 000);
- експлойт адреси для спалювання токенів у MONA ($61 000);
- атака соціальної інженерії на Zerion ($100 000)
Переглянути більше: "Hyperliquid нарощує частку в сегменті безстрокових контрактів"
Українська
Русский
English

