#binance #hype #zec #near
20/04/26 12:12 UTC-04

DeFi-сектор втратив майже $800 млн у 2026 році через зломи: квітень став найгіршим місяцем в історії

  • Аналітик під псевдонімом jussy_world заявив, що після експлойту Drift Protocol приблизно на $280 млн атакам піддалися ще 12 протоколів.
  • За його даними, сукупні втрати в цих інцидентах перевищили $450 млн.
  • У Memento Research оцінили загальні втрати DeFi-сегмента у 2026 році в $795 млн станом на середину квітня.
  • Дослідники назвали квітень найгіршим місяцем в історії DeFi за обсягом збитків.

Експерти зазначили, що DeFi переживає «постійний кризис безпеки». За їх оцінками, у січні сектор втратив близько $86 млн через баги смартконтрактів. У лютому збитки склали приблизно $27 млн на тлі атак на мости та оракули. У березні втратили ще близько $52 млн через експлойти, пов’язані з випуском стейблкоїнів і лендинг-пулами.

Найбільші втрати, за даними дослідників, припали на квітень — близько $630 млн. У Memento Research назвали цей місяць найгіршим в історії DeFi за обсягом втрат.

Збитки від хакерських атак у DeFi-секторі з початку 2026 року. Інфографіка Incrypted.

Одним із найбільших інцидентів року став злом Drift Protocol — збитки перевищили $280 млн. Пізніше протокол ліквідного рестейкінгу KelpDAO зазнав атаки, у результаті якої було викрадено $293 млн.

На цьому тлі частина учасників ринку пов’язала зростання складності атак із нещодавнім релізом Anthropic (продукт Mythos), однак прямих доказів такого зв’язку не наведено, зазначили в Memento Research.

Дослідники також надали рекомендації користувачам щодо управління ризиками: переглянути доцільність зберігання капіталу в DeFi-протоколах за умов низької дохідності, перевірити дозволи криптогаманців, посилити операційну безпеку та не концентрувати всі активи в одному сегменті ринку.

Аналітик jussy_world додав, що за останні два тижні після експлойту Drift атакам піддалися 12 протоколів. З початку року, за його даними, постраждали близько 45 протоколів, а сукупні втрати перевищили $450 млн.

Серед останніх інцидентів він виділив: захоплення фронтенду CoW Swap, експлойт підроблених повідомлень у Hyperbridge (карбування 1 млрд токенів і обвал ціни), спробу атаки на Bybit на $1 млрд (зупинено), відмивання $9,5 млн через KuCoin, а також компрометацію понад 2000 акаунтів у Kraken через інсайдерську схему шантажу.

Крім того, він згадав низку менших інцидентів:

  • помилка у смартконтракті Dango ($410 000);
  • експлойт оракула в Silo V2 ($392 000);
  • маніпуляція резервами в BSC TMM ($1,67 млн);
  • проблема контролю доступу в Aethir і SubQuer (разом $480 000);
  • експлойт адреси для спалювання токенів у MONA ($61 000);
  • атака соціальної інженерії на Zerion ($100 000)

Переглянути більше: "Hyperliquid нарощує частку в сегменті безстрокових контрактів"

#токени DeFi #криптопограбування

Редактор: Юлія Красна
Коментарі

Схоже

20/05/26 12:56 UTC-04

Telegram і USDT стали основою шахрайської економіки на $442 млрд — звіт

У Elliptic вважають, що Telegram та стейблкоїн $USDT від Tether стали ключовою інфраструктурою глобального онлайн-шахрайства. За оцінками компанії, загальний обсяг збитків від подібних схем до 2025 року досягне $442 млрд.

14/05/26 07:22 UTC-04

DFDV збільшила резерви Solana до $325 млн

Американська компанія DeFi Development Corp. (DFDV) опублікувала звіт за перший квартал. Кількість Solana у розрахунку на одну акцію зросла на 108% у річному вимірі — до 0,067 SOL. Станом на 13 травня компанія утримує 2 294 576 SOL на суму приблизно $325 млн. Для накопичення активів DFDV використовує стейкінг, власні валідатори та розміщення 25% резервів у DeFi-протоколах.

06/05/26 07:54 UTC-04

Криптобіржа Drift запустила програму компенсацій для користувачів після хакерської атаки

Децентралізована біржа Drift Protocol представила детальний план відновлення для користувачів після масштабного злому 1 квітня 2026 року, внаслідок якого було втрачено близько $295 млн. За даними судово-криміналістичної компанії Mandiant, атаку організували кіберзлочинці, пов’язані з North Korea.

30/04/26 06:05 UTC-04

Китай, США та ОАЕ спільно вийшли на ринок криптовалют

Оскільки шахрайство з криптовалютами продовжує зростати, деякі з провідних світових структур об’єднали свої зусилля. У зв’язку з цим США, Об’єднані Арабські Емірати та Китай спільно провели операцію з ліквідації наслідків криптовалютного шахрайства у дев’яти центрах.

17/04/26 06:04 UTC-04

Hyperliquid нарощує частку в сегменті безстрокових контрактів

Ринок децентралізованих бірж за останні місяці переживає зміну лідерів. У вересні 2025 року Aster на короткий час займала близько 70% сегмента, тоді як частка Hyperliquid становила лише 10%. У квітні 2026 року ситуація змінилася: Hyperliquid збільшила свою присутність до 44%, а Aster скоротила частку до 15%. Для галузі це стало одним із найпомітніших прикладів того, як швидко ажіотаж може змінитися на користь більш стійкої бізнес-моделі.