#binance #hype #zec #near
08/06/26 07:20 UTC-04

Відтік коштів із Bitcoin-ETF триває вже 13 днів поспіль і досяг $4,3 млрд

ETF, ІРО, ICO ETF, ІРО, ICO
ETF, ІРО, ICO Відтік коштів із Bitcoin-ETF триває вже 13 днів поспіль і досяг $4,3 млрд

Спотові Bitcoin-ETF зафіксували 13 днів поспіль чистого відтоку капіталу в період із 15 травня до 3 червня. Це найдовша серія відтоків із моменту запуску цих продуктів на початку 2024 року.

За даними Galaxy Research, за цей період фонди втратили $4,33 млрд і 59 351 $BTC. Після цього особливо помітним є контраст із квітнем, який став найуспішнішим місяцем для Bitcoin-ETF у 2026 році. Тоді чистий приплив коштів становив $1,97 млрд.

Рекордний відтік Bitcoin з ETF

Якщо оцінювати ситуацію не в доларах, а в кількості Bitcoin, картина виглядає ще показовішою. За даними Galaxy Research, за останні 20 торгових днів інвестори вивели зі спотових Bitcoin-ETF 73 080 $BTC на суму близько $5,42 млрд. Для фондів це найбільший відтік за такий період із моменту їх запуску.

Рекорди оновилися і на коротших проміжках часу. За останні сім днів з ETF вийшло 39 338 $BTC, а за десять днів показник зріс до 42 941 $BTC. Раніше таких великих обсягів виведення Bitcoin за ці періоди ринок ще не фіксував.

Обидва результати стали рекордними для відповідних періодів.


Динаміка Bitcoin-ETF. Джерело: X / Galaxy Research.

Старший аналітик Bloomberg з ETF Ерік Балчунас зазначив, що відтік приблизно $4,4 млрд за останній місяць знову вивів показники з початку року в негативну зону. За його словами, це звело нанівець відновлення, якого фондам вдалося досягти раніше.

Однак Балчунас зазначив, що ринок має й позитивні сигнали. Фонд IBIT від BlackRock і кілька інших ETF і далі зберігають позитивну динаміку з початку року. Крім того, сукупний чистий приплив коштів за весь час існування спотових Bitcoin-ETF залишається на рівні близько $55 млрд, що менш ніж на $10 млрд нижче історичного максимуму.

«Для такого масштабу корекції та настільки негативних настроїв це зовсім непоганий результат. Через кілька років після запуску GLD золото пережило схожу ситуацію, і тоді з фонду вийшло близько 40% активів. Поки що інвестори в Bitcoin-ETF виглядають набагато стійкішими. Але, як казав Генрі Гілл, зараз настали важкі часи», — додав аналітик.

Відтік капіталу охопив увесь ринок

Тиск спостерігається не лише в Bitcoin-ETF. Спотові ETF на Ethereum ($ETH) також зафіксували 17 днів поспіль чистого відтоку коштів, що стало найдовшою подібною серією за всю історію цих продуктів.

Читайте також: Артур Хейєс продав $HYPE і NEAR перед хвилею AI-IPO.

У новіших криптовалютних фондів ситуація складається неоднозначно. ETF на Hyperliquid ($HYPE) продовжують залучати капітал із моменту запуску в середині травня. Після запуску ETF на BNB поки не зміг зацікавити інвесторів. За весь час торгів фонд закрився в плюсі лише один раз.

У продуктів, пов’язаних з XRP і Solana, єдиного тренду поки не видно. Припливи капіталу змінюються відтоками, а окремі торгові сесії проходять практично без руху.

Синхронний відтік коштів із Bitcoin- та Ethereum-ETF свідчить про те, що великі учасники ринку зараз діють обережніше. Червень може стати показовим місяцем: якщо продажі почнуть слабшати, це стане ознакою повернення інтересу з боку інституційних інвесторів. Якщо ж відтоки триватимуть, тиск на ринок збережеться.

Переглянути більше: "Функціональні можливості XRP виходять за межі платежів: XRPL розглядає токенізацію акцій, фондів і кредитів"

#Біткоін (BTC) #ETF #відток

Редактор: Юлія Красна
Коментарі

Схоже

06/06/26 06:58 UTC-04

Інвестори вивели $1,72 млрд зі спотових Bitcoin-ETF за тиждень — другий найгірший результат в історії

У період з 1 до 5 червня 2026 року сектор спотових Bitcoin-ETF зафіксував відтік капіталу на $1,72 млрд. Це другий за величиною негативний результат за всю історію існування цих продуктів, згідно з даними SoSoValue.

04/06/26 03:05 UTC-04

Біткоїн-ETF зіткнулися з рекордним відтоком коштів

13 днів поспіль інвестори виводили гроші зі спотових біржових фондів на криптовалюту. Загалом за цей час вони забрали з біткоїн-ETF понад $4 млрд.13 днів поспіль інвестори виводили гроші зі спотових біржових фондів на криптовалюту. Загалом за цей час вони забрали з біткоїн-ETF понад $4 млрд.

03/06/26 01:42 UTC-04

Фонд BlackRock IBIT втратив $440 млн на тлі відтоку коштів із біткоїн-ETF, який триває вже 11 днів

На початку червня потоки коштів у криптовалютні біржові фонди (ETF) демонстрували оборонну динаміку: фонди, що інвестують у біткоїн, втратили майже пів мільярда доларів, а продукти на базі Ethereum продовжили серію відтоку коштів до 15 торгових днів поспіль. Водночас ETF на $XRP і $HYPE знову залучили новий капітал, що свідчить про те, що інвестори й надалі роблять вибіркові ставки за межами найбільших криптовалютних активів.

30/05/26 10:07 UTC-04

Bitcoin ETF втрачають $3 млрд у рекордній десятиденній серії відтоку, оскільки інвестори змінюють фокус

Американські спотові біржові фонди (ETF) зафіксували найтривалішу серію відтоків з моменту запуску в січні 2024 року. Інвестори вивели з цих продуктів близько $3 млрд протягом десяти торгових сесій поспіль.