Біткоїн-ETF зіткнулися з рекордним відтоком коштів
13 днів поспіль інвестори виводили гроші зі спотових біржових фондів на криптовалюту. Загалом за цей час вони забрали з біткоїн-ETF понад $4 млрд.
Спотові біржові фонди (ETF) на біткоїн у США переживають рекордну серію відтоків капіталу, яка триває вже 13 торгових днів поспіль. З 15 травня по 3 червня з крипто-ETF було виведено $4,33 млрд, або приблизно 59,4 тис. біткоїнів, згідно з підрахунками Galaxy Research.
Аналітики зазначають, що поточна хвиля продажів стала наймасштабнішою за всю історію спостережень. Одразу кілька часових інтервалів оновили рекорди за обсягом відтоку:
за 7 днів: $2,78 млрд і 39,3 тис. $BTC. Це найбільший чистий відтік за такий період у перерахунку на біткоїни;
за 10 днів: $3,06 млрд і 42,9 тис. $BTC. Також рекорд за такий період у перерахунку на біткоїни;
за 20 днів: $5,42 млрд і 73,1 тис. $BTC. Рекорд як у доларовому вираженні, так і за кількістю біткоїнів.

На графіку — припливи та відтоки коштів у біткоїн-ETF з 1 травня: зелені та червоні стовпці, а також динаміка біткоїна — жовта лінія. Дані: SoSoValue, Galaxy.
Американські спотові ETF після запуску у 2024 році стали одним із головних джерел припливу інституційного капіталу на крипторинок. Відтік коштів із таких фондів зазвичай супроводжується продажем біткоїнів з боку керуючих компаній, що посилює тиск на ціну.
Відтоки відбуваються на тлі сильного обвалу курсів криптовалют. 3 червня біткоїн падав до $61 тис., а загальна капіталізація крипторинку за добу скоротилася на 3,65% — до $2,22 трлн.
Переглянути більше: "Трейдери Polymarket оцінюють імовірність падіння курсу біткоїна нижче $60 000 у червні цього року в 62%"
Українська
Русский
English

