Хешрейт біткоїна падає через зростання цін на енергоносії
Падіння хешрейту та пов’язаний із ним тиск на майнерів можуть сигналізувати про початок нової фази масового виходу учасників із ринку (капітуляції), яка здатна призвести до подальшого зниження цін.
Хешрейт біткоїна знижується на тлі конфлікту на Близькому Сході, що провокує зростання цін на енергоносії. Це посилює тиск на сектор майнінгу та ринок загалом.
Зниження хешрейту, ймовірно, пов’язане з геополітичною напруженістю через війну з Іраном і зростанням цін на нафту. За оцінками, від 8% до 10% глобального майнінгу біткоїна припадає на регіони, чутливі до змін вартості енергії.
За останній тиждень хешрейт знизився приблизно на 8% — до 920 EH/s. Можливо, мережа входить у чергову фазу масового скорочення потужностей майнерами. Історично такі періоди збігалися зі зниженням ціни біткоїна, який зараз торгується нижче $72 000, приблизно на 5% нижче максимуму понеділка.
У результаті мережу очікує коригування складності майнінгу вниз приблизно на 8%, що стане другим за величиною негативним зміщенням за останні п’ять років, за даними mempool.space.
Це зниження слідує за одним із наймасштабніших падінь складності за всю історію, зафіксованим у середині лютого, — воно демонструє значну нестабільність активності у сфері майнінгу.
Через зростаючу конкуренцію, стабільно низькі комісії за транзакції та волатильність ціни біткоїна маржа майнерів скорочується. Багато публічних компаній, що займаються майнінгом, змушені диверсифікувати бізнес — переорієнтовуватися на сфери штучного інтелекту та високопродуктивних обчислень. Крім того, для підтримання операцій вони нарощують продажі біткоїна, що створює додатковий тиск на його ціну.
Переглянути більше: "Майнінг Bitcoin перестав бути прибутковим: що робити тим, хто не може перейти в сферу ШІ"
Українська
Русский
English

