Азіатські країни посилюють крипторегулювання
Банк Південної Кореї (BoK) створив новий підрозділ для моніторингу крипторинку, Індонезія оголосила про підвищення податків на криптооперації, а Гонконг завершив розробку правил для стейблкоїнів. ForkLog зібрав останні новини з Азії.
Цифровий підрозділ Банку Кореї
BoK відкрив новий підрозділ, що займатиметься моніторингом криптовалютного ринку, повідомило місцеве видання News1.
Регулятор також перейменував «Групу з дослідження цифрових валют» на «Групу цифрових валют».
Новий відділ зосередиться на стейблкоїнах, прив’язаних до корейської вони (KRW), щоб запобігти відтоку капіталу та зменшити залежність від таких стабільних монет, як USDT та USDC.
Інтерес до цих активів у Південній Кореї зріс після заяв новообраного президента Лі Чже Мена, який пообіцяв підтримувати розвиток KRW-стейблкоїнів. Депутат правлячої партії Мін Бен Док представив законопроєкт, що встановлює нормативну базу для цього класу активів.
У відповідь південнокорейські банки та платіжні системи активно подають заявки на реєстрацію тікерів для стейблкоїнів.
Криптоподатки в Індонезії
За даними Reuters, з 1 серпня в Індонезії почнуть діяти нові податкові правила для крипторинку. Ставка для продавців на локальних біржах зросте з 0,1% до 0,21%, а на зарубіжних платформах — з 0,2% до 1%.
Водночас покупці більше не сплачуватимуть ПДВ, який раніше становив 0,11–0,22%.
Податок на майнінг біткоїна зросте з 1,1% до 2,2%, а спеціальний прибутковий податок у розмірі 0,1% буде скасовано з 2026 року. Усі доходи від майнінгу криптовалют оподатковуватимуться за стандартними ставками для фізичних або юридичних осіб.
Стейблкоїни в Гонконзі
29 липня Управління монетарного обігу Гонконгу (HKMA) оприлюднило остаточні правила регулювання ринку «стабільних монет». Закон набирає чинності 1 серпня.
Для випуску фіатних стейблкоїнів як у межах спеціального адміністративного району Китаю, так і за його межами, емітентам потрібно буде отримати ліцензію. HKMA вже запустило публічний реєстр.
Регулятор почне приймати заявки на реєстрацію з 1 вересня. За словами голови HKMA Едді Юе, більшість претендентів не відповідають вимогам.
Нагадаємо, що раніше в UBS зафіксували зростання інтересу великих клієнтів Азії до біткоїна та золота.
Переглянути більше: "Гонконг завершує розробку регуляторних норм для стейблкоїнів і запускає публічний реєстр"
Українська
Русский
English

