США конфіскували у Ірану майже $500 млн у криптоактивах
Міністерство фінансів США вилучило у Ірану близько $500 млн у криптоактивах у межах економічної кампанії Operation Economic Fury. Про це заявив міністр фінансів США Скотт Бессент під час ефіру програми Kudlow.
За його словами, операція спрямована на підрив фінансових ресурсів Ірану через заморожування активів, банківських рахунків і посилення міжнародного тиску. Він підкреслив, що ці заходи здійснюються «в інтересах іранського народу».
Деталі операції Economic Fury
Бессент повідомив, що США блокують фінансові ресурси Ірану по всьому світу, включаючи пенсійні фонди та нерухомість за кордоном.
«Ми заморожуємо банківські рахунки повсюди. Але ще важливіше — ми робимо так, що все менше людей хочуть мати справу з цим режимом», — заявив він.
Кампанія триває вже понад рік. За словами міністра, США «стрімко наближаються» до її завершення. Він стверджує, що економічний тиск уже призвів до значних наслідків для країни, зокрема:
- банкрутства найбільшого банку Ірану;
- зростання інфляції;
- падіння національної валюти приблизно на 60–70% до долара США.
Також Бессент зазначив, що США посилили тиск на покупців іранської нафти, пригрожуючи вторинними санкціями.
Окремо він згадав про морську блокаду іранських портів, зокрема в Ормузькій протоці. За його словами, це призводить до скорочення експорту нафти.
Міністр підтвердив, що США продовжать економічний тиск, оскільки переговори з Іраном зайшли в глухий кут.
Нагадаємо, раніше в Wintermute заявили, що перемир’я між США та Іраном може підштовхнути біткоїн до рівня $80 000.
Переглянути більше: "ОАЕ виходять з ОПЕК після 59 років, курс BTC опустився нижче $76 000 на тлі шоку з постачаннями з Ормузу"
Українська
Русский
English

