Citi вказує ключові рівні для біткоїна після втрати всіх прибутків
У вівторок біткоїн втратив усі прибутки, отримані після перемоги президента Дональда Трампа на виборах на початку листопада 2024 року. Розпродажі не припинилися і в середу, коли найбільша у світі криптовалюта ненадовго опустилася нижче $72 000.
Криптовалюта обвалилася приблизно на 42% від свого рекордного максимуму понад $126 000, зафіксованого в жовтні минулого року, і однозначно перебуває на ведмежому ринку.
Біткоїн стрімко зростав у 2025 році на тлі надій на більш сприятливе регулювання з боку адміністрації Трампа, притоку коштів у спотові ETF та інституційного прийняття. Однак актив перебуває у вільному падінні з моменту досягнення рекордного максимуму, причому втрати посилилися у 2026 році.
«Ліквідації довгих позицій і чутливість до зниження на фондових ринках та геополітичних ризиків досі чинять тиск на біткоїн і ринки криптовалют», — заявив у вівторок аналітик Citi Research Алекс Сондерс.
«З 10 жовтня минулого року ми спостерігаємо помітне зниження притоків у спотові ETF у США, що, на нашу думку, є великим джерелом потенційних нових коштів у цій сфері. Цей брак нового попиту збігся з тим, що давні тримачі почали турбуватися щодо циклічної слабкості біткоїна», — сказав Сондерс.
Наближення до ключових рівнів
У середу біткоїн впав на 5% до мінімуму сесії $71 913,4, що є найнижчим рівнем з початку листопада 2024 року.
«Ми вважаємо, що ціни біткоїна наближаються до ключових рівнів. Зараз ми перебуваємо нижче нашої оцінки середньої ціни входу в спотові ETF США — $81,6 тис., і близько до рівня приблизно $70 тис., який був до виборів у США», — сказав Сондерс із Citi.
За словами аналітика, знакове законодавство США, ухвалене Палатою представників у липні 2025 року та яке наразі затримується в Сенаті, розглядається як «каталізатор для відновлення інтересу інвесторів».
«Ми спостерігали певний прогрес щодо законопроєкту в Сенаті, який має бути узгоджений із законом CLARITY, прийнятим Палатою представників на початку року. Фінансовий комітет оприлюднив проєкт, хоча він не був сприйнятий одностайно, і голосування в комітеті було відкладено. Аграрний комітет Сенату також просунув свою версію законопроєкту», — зазначив Сондерс.
«Позитивні новини на регуляторному фронті, на нашу думку, стали б важливим каталізатором для покращення настроїв і притоків», — додав він, навівши приклади з історії, зокрема зростання притоків у ETF після виборів у США та ухвалення закону Genius у липні 2025 року.
Немає «ознак того, що щось зламалося в криптовалюті»
Аналітики також вважають, що поточний спад біткоїна не свідчить ні про що більше, ніж звичайні цикли бичачого та ведмежого ринків.
«Нещодавній рух ціни біткоїна не є ознакою того, що щось зламалося в криптовалюті — це відображення того, де ми перебуваємо в ширшому макроекономічному циклі. Раніше ми явно перебільшували, прогнозуючи прямолінійний рух угору, що ніколи не було реалістичним», — сказав Гіл Розен, співзасновник фонду Blockchain Builders, у коментарі для Investing.com.
«Те, що сталося, не було колапсом, спричиненим криптовалютою, а радше розпродажем, зумовленим геополітикою, тарифами та невизначеністю в політиці. Оскільки інституційний капітал взяв на себе керівну роль, біткоїн тепер значно більше розглядається як ризиковий актив, тому коли макроекономіка стає нестабільною, капітал виходить, і ціна це відчуває», — додав Розен.
Переглянути більше: "Біткоїн не повторить сценарії 2018 і 2022 років — аналітики K33"
Українська
Русский
English

