Крипторинку загрожує «самопідсилювальний цикл» відтоку капіталу — Santiment
На ринку формується «самопідсилювальний цикл» відтоку капіталу, вважають аналітики платформи Santiment. На їхню думку, інвестори дедалі частіше надають перевагу цінним паперам фондового ринку, які останніми тижнями випереджають за дохідністю золото та біткоїн.
З 6 травня по 1 червня індекс найбільших американських компаній S&P 500 зріс на 4%, тоді як біткоїн подешевшав на 13%, а золото — на 5%. На цьому тлі інвестори почали активніше перерозподіляти капітал у бік фондового ринку.
Американські акції отримують додаткову підтримку завдяки політиці адміністрації президента США Donald Trump, орієнтованій на великий бізнес. За оцінкою Santiment, це сприяє зростанню не лише S&P 500, а й глобальних фондових ринків.
Аналітики зазначають:
«Різниця в дохідності може створити самопідсилювальний цикл: коли трейдери бачать, що акції стабільно дають вищу дохідність при нижчій волатильності, капітал починає витікати з криптовалют».
За їхніми словами, ця тенденція особливо помітна в періоди, коли біткоїн не зростає навіть попри довгострокові позитивні фактори, зокрема розвиток ETF та участь великих інвесторів.

Водночас у Santiment вважають, що ця тенденція не є довготривалою. Аналітики звертають увагу на зростання кількості публікацій про перевагу фондового ринку над криптовалютами, що, на їхню думку, свідчить про надмірний оптимізм щодо акцій і надмірний песимізм щодо цифрових активів — а ринки часто рухаються проти очікувань більшості.
Раніше фахівці компанії Wintermute заявляли, що продовження відтоку капіталу зі спотових біткоїн-ETF залишається ключовою загрозою для ринку першої криптовалюти.
Переглянути більше: "Standard Chartered: «Сьогодні може стати днем, коли Ethereum почне перевершувати Bitcoin за показниками»"
Українська
Русский
English

