Японія запустила перший стейблкоїн, прив’язаний до єни
У Японії запустили перший у світі стейблкоїн, прив’язаний до єни. Криптовалюта отримала назву JPYC — на честь стартапу, який її розробив, повідомляє Reuters. Стейблкоїн забезпечений банківськими депозитами та державними облігаціями Японії (JGBs).
Компанія-розробник планує випустити стейблкоїнів на суму 10 трлн єн ($66 млрд) протягом наступних трьох років. Спочатку використання JPYC у комерційних цілях буде безкоштовним, а прибуток компанія отримуватиме з відсотків за володіння облігаціями. За словами генерального директора JPYC Норітаки Окабе, це має стимулювати розвиток технологічних інновацій у країні.
Втім, колишній керівник Банку Японії Томоюкі Сімода висловив сумнів щодо майбутнього JPYC. На його думку, стейблкоїни, деноміновані в єнах, не зможуть зрівнятися за популярністю з доларовими, адже успіх останніх зумовлений статусом долара як світової резервної валюти. Водночас він припускає, що вихід на цей ринок великих японських банків може прискорити розвиток таких активів — хоча процес, за його оцінкою, триватиме щонайменше два-три роки.
Нагадаємо, що раніше в жовтні три провідні банки Японії — Mitsubishi UFJ, Sumitomo Mitsui та Mizuho — оголосили про плани створити два стейблкоїни, прив’язані до єни та долара США.
Переглянути більше: "Головні події тижня, які визначать траєкторію біткоїна"
Українська
Русский
English

