Киргизстан запустив національний стейблкоїн спільно з Binance
Frankmedia — Киргизстан запустив національний стейблкоїн KGST і цифрову валюту центрального банку (CBDC) у партнерстві з криптовалютною біржею Binance. Про це у соцмережі X (колишній Twitter) повідомив засновник Binance і радник президента Садира Жапарова з питань цифрових активів Чанпень Чжао.
За словами Чжао, національний стейблкоїн Киргизстану KGST, прив’язаний до сома у співвідношенні 1:1, був запущений на блокчейні BNB Chain, а цифрова версія сома вже готова для використання в державних платежах. Він також зазначив, що створено національний криптовалютний резерв, до складу якого входить токен BNB компанії Binance.
Президент Садыр Жапаров призначив Чанпеня Чжао своїм громадським радником із питань розвитку цифрових активів навесні 2025 року. Рішення було оголошене 3 травня під час зустрічі в Чолпон-Аті.
Раніше Чжао, засуджений у США за звинуваченнями, пов’язаними з відмиванням коштів, був помилуваний президентом США Дональдом Трампом 24 жовтня.
До цього стейблкоїн A7A5, забезпечений російським рублем і базований у Киргизстані, був внесений країнами Європейського Союзу до санкційних списків. За даними західних урядів, він використовувався для обходу санкцій, запроваджених проти Росії через військовий конфлікт в Україні.
У вересні також стало відомо про запуск першого стейблкоїна, номінованого в тенге, у Казахстані. Токен отримав назву Evo і прив’язаний до національної валюти у співвідношенні 1:1.
Про наміри створити власні стейблкоїни також заявляв Центробанк Узбекистану — за словами його голови Тимура Ішметова, регулятор розглядає два варіанти запуску: безпосередньо через центральний банк або через приватні кредитні організації.
Переглянути більше: "Тепер за 1 біткоїн можна придбати понад 28 унцій золота"
Українська
Русский
English

