Киргизстан зареєстрував стейблкоїн USDKG
Влада Киргизстану офіційно зареєструвала стейблкоїн USDKG, повідомило місцеве видання Tazabek із посиланням на дані Служби регулювання та нагляду за фінансовим ринком. У Міністерстві фінансів країни зазначили, що «стейблкоїн поки що не запущений, він перебуває на етапі підготовки. Детальну інформацію надамо після запуску».
Монету зареєстрував Держфіннагляд під час публічної пропозиції від організації «Емітент віртуальних активів».
Згідно з даними Мін’юсту, компанія була зареєстрована 25 грудня 2024 року, а перереєстрована 20 січня 2025 року. Основний вид діяльності — розробка програмного забезпечення, засновником виступає Міністерство фінансів.
Раніше радник проєкту USDKG — Габріель Герра — заявив, що цей стейблкоїн буде прив’язаний до долара США і забезпечений золотом на суму $500 млн. Його запуск планувався у третьому кварталі 2025 року. Власники токена зможуть обмінювати його на золото, криптоактиви або фіатну валюту.
Наприкінці жовтня 2025 року засновник біржі Binance Чанпен Чжао повідомив, що Киргизстан також запустив національний стейблкоїн KGST і цифрову валюту центрального банку (CBDC) у партнерстві з Binance.
Токен, прив’язаний до сома у співвідношенні 1:1, запущено в мережі BNB Chain, а цифрова версія сома готова до використання в державних платежах.
Переглянути більше: "Ціна біткоїна сьогодні: відновлення до $104 тис., але ринок залишається слабким"
Українська
Русский
English

