Майнери в цьому циклі продали біткоїни на $4,5 млрд. Хто купує
Частина компаній, що займаються майнінгом криптовалюти, змушена продавати монети, але ринок поглинає цю пропозицію.
Майнери продовжують скорочувати запаси біткоїнів. За даними аналітичної платформи CryptoQuant, з 2022 року ті, хто видобуває криптовалюту, продали близько 61 тис. біткоїнів ($4,5 млрд за поточним курсом).
«З початку цього циклу запаси майнерів знизилися з 1,862 млн $BTC до 1,801 млн $BTC, чистий продаж склав близько 61 тис. $BTC», — підрахували аналітики на основі власних індикаторів і переміщення біткоїнів на відомих гаманцях, пов’язаних із великими майнерами.

Резерви майнерів біткоїна. Джерело: CryptoQuant
Американські великі майнери публічно звітують про продажі. Відомо, що лише цього року компанія Riot Platforms продала 4 тис. біткоїнів (на $290 млн), MARA реалізувала понад 15 тис. $BTC ($1,1 млрд), а Core Scientific вивела близько 1,9 тис. $BTC ($175 млн).
Біткоїни продавали також такі майнери, як Cango та Bitdeer. Частина компаній спрямувала кошти на погашення боргів, інші інвестували гроші в розширення інфраструктури для потреб штучного інтелекту. На тлі зниження прибутковості майнінгу більшість великих учасників ринку вирішили диверсифікувати бізнес у сферу ШІ.
Водночас, зазначили в CryptoQuant, баланси майнерів AntPool останніми днями різко зросли. Це пул, запущений у 2014 році в Китаї. Його користувачі переважно знаходяться за межами США. За хешрейтом (обчислювальними потужностями) у мережі біткоїна AntPool (167 Eh/s) займає друге місце у світі після американського Foundry USA (337 Eh/s).
Хто накопичує і купує
Курс біткоїна на початку лютого падав до $62 тис., але з того часу відновився на 20% і торгується близько $74,8 тис. Зростання відбувається на тлі активних продажів з боку американських майнерів. Це свідчить про те, що пропозиція поглинається ринком.
Спотові біржові фонди (ETF) на біткоїн у березні залучили $1,32 млрд. За першу половину квітня в них надійшло ще $928 млн. Через зростання попиту емітенти ETF закуповують біткоїни, щоб забезпечити акції фондів.
Емітент найбільшого стейблкоїна USDT — компанія Tether — 15 квітня поповнила свій біткоїн-резерв на 951 $BTC ($70 млн). Вона довела свої накопичення до 97 141 $BTC ($7,16 млрд).
Майже щотижня про покупки повідомляє найбільша компанія з біткоїн-резервом Strategy Майкла Сейлора. 13 квітня вона відзвітувала про придбання ще 13 927 $BTC на суму $1 млрд. На її балансі знаходиться 780 897 $BTC (близько 3,7% від загальної емісії), придбаних із 2020 року за $59,02 млрд.
Переглянути більше: "Творець USDC бачить «колосальні можливості» для стейблкоїна на базі юаня"
Українська
Русский
English

