Китай став третім за величиною центром майнінгу біткоїнів у світі
У жовтні КНР забезпечила 14,06% глобального хешрейту мережі біткоїна. У країні діє так званий «шифропанківський спосіб видобутку»: маючи доступ до електроенергії та обладнання, підпільні майнери намагаються добувати BTC, не розкриваючи себе перед владою, повідомили експерти Luxor.
Понад 95% обладнання для майнінгу на базі ASIC виробляється китайськими компаніями — Bitmain, MicroBT та Canaan. За даними Miner Weekly, які спираються на кілька анонімних джерел у ланцюгах постачання ASIC, одним із основних осередків підпільного майнінгу є Сіньцзян-Уйгурський автономний район. Цьому сприяє ізольованість регіону та низька ціна електроенергії — $0,03–0,04 за кВт·год. До запровадження заборони на майнінг у 2021 році цей регіон уже був одним із головних майнінгових центрів Китаю.
За даними Hashrate Index, наразі основна частина світового хешрейту біткоїна зосереджена у п’яти країнах:
- США — 37,8% (389 ЕГ/с)
- Росія — 15,5% (160 ЕГ/с)
- Китай — 14,06% (145 ЕГ/с)
- Парагвай — 3,9% (40 ЕГ/с)
- ОАЕ — 3,2% (33 ЕГ/с)
Казахстан посідає восьме місце з часткою 2,1% (22 ЕГ/с), поступаючись Канаді та Оману, які мають по 2,9% (30 ЕГ/с).
Раніше син президента США Ерік Трамп (Eric Trump) заявив, що Китай залишається ключовим гравцем на глобальному крипторинку, попри чинну в країні заборону на майнінг і торгівлю цифровими активами.
Переглянути більше: "VanEck: за рік борги біткоїн-майнерів зросли на 500% — до $12,7 млрд"
Українська
Русский
English

