Hut 8 здасть в оренду інфраструктуру для ШІ-обчислень за $9,8 млрд
- Компанія комерціалізувала першу фазу ШІ-кампусу Beacon Point у Техасі.
- Термін оренди інфраструктури становитиме 15 років із можливим розширенням до $25,1 млрд.
- Дата-центр створять за архітектурою NVIDIA DGX для гіпермасштабних навантажень.
Компанія Hut 8 оголосила про запуск першої фази ШІ-кампусу Beacon Point у Texas. Фірма також підписала 15-річну угоду на оренду інфраструктури потужністю 352 МВт із базовою вартістю контракту $9,8 млрд.
Згідно із заявою компанії, орендарем виступила неназвана організація з високим інвестиційним рейтингом. Вона планує використовувати обчислювальні потужності для завдань навчання та інференсу моделей штучного інтелекту у гіпермасштабному форматі.
Hut 8 has signed a 15-year, 352 MW AI data center lease at its Beacon Point campus with base-term contract value of $9.8 billion and up to $25.1 billion if all renewal options are exercised.
Envisioned as a multi-phase, multi-tenant campus, Beacon Point is the second AI data…
— Hut 8 (@Hut8Corp) May 6, 2026
У Hut 8 зазначили, що об’єкт стане фабрикою, побудованою відповідно до еталонної архітектури NVIDIA DGX для інфраструктури гігаватного рівня.
Beacon Point став другим ШІ-кампусом компанії після River Bend, створеним за моделлю «energy-first». Hut 8 спочатку забезпечує майданчик і підключення до електромереж, а потім укладає угоди з клієнтами на оренду інфраструктури.
Компанія нарощує ШІ-інфраструктуру
Після угоди загальний обсяг контрактних потужностей дата-центрів Hut 8 для ШІ зріс до 597 МВт.
Сукупна базова вартість контрактів досягла приблизно $16,8 млрд, заявили у компанії. При цьому очікуваний середньорічний чистий операційний дохід оцінюється у $1,1 млрд.
Фірма також повідомила, що об’єкт Beacon Point розрахований на загальну потужність до 1 ГВт.
На поточному етапі комерціалізовано 352 МВт IT-потужностей, для яких знадобиться близько 500 МВт електроенергії. Решта потенціалу кампусу може використовуватися для подальшого розширення проєкту.
У Hut 8 підкреслили, що розвивають майданчик спільно з American Electric Power, її підрозділом AEP Texas і регіональною корпорацією економічного розвитку Корпус-Крісті.
Угоду про підключення до мережі на 1 ГВт, як очікується, буде введено в експлуатацію у першому кварталі 2027 року.
Нагадаємо, ми писали, що майнер Hut 8 оптимізував борг і отримав $260 млн ліквідності у біткоїні.
Переглянути більше: "Майнер Hut 8 оптимізував борг і отримав $260 млн ліквідності в біткоїні"
Українська
Русский
English

