Криптовалютним казначейським компаніям забороняють вихід на фондові ринки Індії, Гонконгу та Австралії
Компанії, чия бізнес-модель побудована на накопиченні цифрових активів, стикаються зі зростаючим опором з боку регуляторів і фондових бірж у країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону.
Зокрема:
- Hong Kong Exchanges & Clearing (HKEX) відхилила заявки щонайменше від п’яти компаній, які намагалися перетворитися на криптовалютні казначейські підприємства.
- Бомбейська фондова біржа (BSE) відмовила у лістингу акцій компанії після того, як вона оголосила про намір інвестувати у віртуальні валюти.
- Австралійська біржа (ASX) заборонила компаніям володіти токенами або монетами, якщо їхня вартість перевищує половину активів на балансі.
Ці рішення демонструють посилення недовіри з боку традиційних фінансових ринків до криптовалютних казначейських компаній на тлі ведмежого тренду, який триває з серпня 2025 року. Насамперед це торкнулося таких компаній, як Strategy та Metaplanet, які активно інвестують у біткоїни (BTC).
Попри відносно невелике падіння курсу BTC на 5,9% за останній місяць, акції Strategy подешевшали на 13%, а активи Metaplanet — на 34%.
Реакція ринку та коментарі експертів
За даними аналітичної компанії 10x Research, «ера фінансової магії біткоїн-казначейських компаній добігає кінця».
Водночас Том Лі, керівник BitMine — провідної ефіріум-казначейської компанії, — застеріг, що бульбашка цінних паперів компаній, які інвестують у криптовалюти, може невдовзі луснути через зниження інтересу інвесторів і посилення регуляторного контролю.
Переглянути більше: "Голова ФРС хоче надати криптокомпаніям доступ до платіжної інфраструктури Центробанку"
Українська
Русский
English

