#binance #hype #zec #near
29/10/25 02:47 UTC-04

Ларрі Фінк із BlackRock назвав криптовалюту та золото «активами страху»

Генеральний директор BlackRock Ларрі Фінк заявив, що інвестори масово переходять до альтернативних активів — дорогоцінних металів і криптовалют — на тлі зростаючих побоювань щодо збільшення державного боргу в усьому світі.

Як повідомляє Bloomberg, Фінк виступив із цією заявою на конференції Future Investment Initiative (FII) у Ер-Ріяді — великому щорічному міжнародному форумі, який часто називають «Давосом у пустелі» через його масштаб і склад учасників.

«Володіння криптовалютними активами або золотом — це володіння активами страху, — сказав Фінк. — Ви володієте цими активами, тому що боїтеся знецінення своїх активів. Ви хвилюєтеся за свою фінансову безпеку. Ви хвилюєтеся за свою фізичну безпеку».

Ці коментарі пролунали на тлі зростаючого інтересу інвесторів до так званої «стратегії знецінення» (debasement trade), яка базується на очікуванні зниження реальної вартості традиційних валют.

У межах цієї стратегії інвестори скорочують позиції в державних облігаціях і валютах, таких як долар, єна та євро, одночасно збільшуючи вкладення в золото, срібло та криптовалюти.

Термін «знецінення» походить від історичних прикладів, коли правителі, зокрема Генріх VIII і Нерон, розбавляли золоті та срібні монети дешевшими металами, наприклад міддю, зазначає Bloomberg.

Попри зміну настроїв інвесторів, Фінк наголосив, що США залишаються головним напрямом для інвестицій, навіть попри часткову фіксацію прибутку та скорочення позицій в американських активах на початку року.

За його словами, більшість глобальних інвесторів вважають, що США «залишатимуться місцем, де варто зберігати значну частку портфеля протягом наступних 18 місяців».

Як зазначає Bloomberg, Фінк узяв участь у панельній дискусії FII разом з іншими представниками Волл-стріт, зокрема головою Goldman Sachs Девідом Соломоном і керівником JPMorgan Chase Джеймі Даймоном.

Однак якщо Даймон назвав зростання бюджетних дефіцитів головною проблемою, то Фінка найбільше турбує залежність США від іноземних покупців доларових активів.

«Ми все ще є країною, якій потрібно, щоб 30–35 % усіх продажів казначейських облігацій йшло за кордон, і, на мою думку, це сьогодні найбільша проблема, — сказав Фінк. — Нам пощастило, що інвестори хочуть вкладати в долари США, в економіку США. Але якщо це коли-небудь зміниться, наслідки будуть мультиплікативними через залежність від продажу доларових активів іноземцям».

У свою чергу, Білл Акман із Pershing Square Holdings зазначив, що ключем до запобігання майбутнім ризикам стане зосередження на зростанні активів.
Фінк додав, що активніше залучення приватного капіталу може прискорити зростання економіки США до 3 %.

«Я не хвилююся щодо нашої платоспроможності, хоча хотів би бачити повільніше зростання наших зобов’язань», — сказав Акман.

#Золото #BlackRock #Криптоактиви

Редактор: Переїденко Ігор
Коментарі

Схоже

15/01/26 04:10 UTC-04

Американські акції падають на тлі зростання криптосектору та дорогоцінних металів

У середу, 14 січня, американські акції пішли на зниження, і всі основні індекси продемонстрували негативну динаміку. Акції не встигають за зростанням дорогоцінних металів — золото і срібло й надалі дорожчають, а крипторинок за добу додав 3,66 % — до $3,29 трлн.

08/06/26 21:39 UTC-04

Золото опустилося нижче 200-денної ковзної середньої. Що це означає для Bitcoin?

Золото подешевшало більш ніж на 20% порівняно із січневим рекордним максимумом у $5 600 за унцію і зараз торгується нижче 200-денної ковзної середньої (200DMA). Це сталося вперше з жовтня 2023 року.

07/06/26 16:28 UTC-04

Ціни на золото й срібло впали на 23% і 44% попри війну між США та Іраном і зростання індексу споживчих цін

Із моменту досягнення пікових значень у січні сукупна ринкова вартість золота й срібла скоротилася на трильйон доларів: 5 червня ціна золота становила близько $4 331 за унцію, а срібла — близько $67,30, попри те що активний геополітичний конфлікт та інфляція, яка перевищує цільові показники, традиційно сприяють зростанню цін на дорогоцінні метали.

03/06/26 03:01 UTC-04

Крипторинку загрожує «самопідсилювальний цикл» відтоку капіталу — Santiment

На ринку формується «самопідсилювальний цикл» відтоку капіталу, вважають аналітики платформи Santiment. На їхню думку, інвестори дедалі частіше надають перевагу цінним паперам фондового ринку, які останніми тижнями випереджають за дохідністю золото та біткоїн.