Ларрі Фінк із BlackRock назвав криптовалюту та золото «активами страху»
Генеральний директор BlackRock Ларрі Фінк заявив, що інвестори масово переходять до альтернативних активів — дорогоцінних металів і криптовалют — на тлі зростаючих побоювань щодо збільшення державного боргу в усьому світі.
Як повідомляє Bloomberg, Фінк виступив із цією заявою на конференції Future Investment Initiative (FII) у Ер-Ріяді — великому щорічному міжнародному форумі, який часто називають «Давосом у пустелі» через його масштаб і склад учасників.
«Володіння криптовалютними активами або золотом — це володіння активами страху, — сказав Фінк. — Ви володієте цими активами, тому що боїтеся знецінення своїх активів. Ви хвилюєтеся за свою фінансову безпеку. Ви хвилюєтеся за свою фізичну безпеку».
Ці коментарі пролунали на тлі зростаючого інтересу інвесторів до так званої «стратегії знецінення» (debasement trade), яка базується на очікуванні зниження реальної вартості традиційних валют.
У межах цієї стратегії інвестори скорочують позиції в державних облігаціях і валютах, таких як долар, єна та євро, одночасно збільшуючи вкладення в золото, срібло та криптовалюти.
Термін «знецінення» походить від історичних прикладів, коли правителі, зокрема Генріх VIII і Нерон, розбавляли золоті та срібні монети дешевшими металами, наприклад міддю, зазначає Bloomberg.
Попри зміну настроїв інвесторів, Фінк наголосив, що США залишаються головним напрямом для інвестицій, навіть попри часткову фіксацію прибутку та скорочення позицій в американських активах на початку року.
За його словами, більшість глобальних інвесторів вважають, що США «залишатимуться місцем, де варто зберігати значну частку портфеля протягом наступних 18 місяців».
Як зазначає Bloomberg, Фінк узяв участь у панельній дискусії FII разом з іншими представниками Волл-стріт, зокрема головою Goldman Sachs Девідом Соломоном і керівником JPMorgan Chase Джеймі Даймоном.
Однак якщо Даймон назвав зростання бюджетних дефіцитів головною проблемою, то Фінка найбільше турбує залежність США від іноземних покупців доларових активів.
«Ми все ще є країною, якій потрібно, щоб 30–35 % усіх продажів казначейських облігацій йшло за кордон, і, на мою думку, це сьогодні найбільша проблема, — сказав Фінк. — Нам пощастило, що інвестори хочуть вкладати в долари США, в економіку США. Але якщо це коли-небудь зміниться, наслідки будуть мультиплікативними через залежність від продажу доларових активів іноземцям».
У свою чергу, Білл Акман із Pershing Square Holdings зазначив, що ключем до запобігання майбутнім ризикам стане зосередження на зростанні активів.
Фінк додав, що активніше залучення приватного капіталу може прискорити зростання економіки США до 3 %.
«Я не хвилююся щодо нашої платоспроможності, хоча хотів би бачити повільніше зростання наших зобов’язань», — сказав Акман.
Українська
Русский
English

