Біткоїн-майнер Bitfarms проведе ребрендинг на тлі переходу до ШІ
Канадська майнінгова компанія Bitfarms планує 1 квітня завершити перереєстрацію у США під назвою Keel Infrastructure в межах стратегічного розвороту у сферу штучного інтелекту.
Рішення вже отримало схвалення акціонерів. Keel стане новою материнською структурою зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. Компанія продовжить торгуватися на Nasdaq та Toronto Stock Exchange під тикером KEEL, який найближчим часом замінить поточне позначення BITF.
У листопаді 2025 року Bitfarms оголосила про поступове згортання майнінгу Bitcoin і перехід до розвитку інфраструктури для штучного інтелекту.
Станом на 27 березня компанія володіла біткоїнами на суму $161 млн (близько 2400 BTC). Ці активи становили значну частину ліквідних резервів у розмірі $520 млн. За останні місяці компанія наростила крипторезерви, які наприкінці третього кварталу складали 1827 BTC.
Під час конференції за підсумками року CEO компанії Ben Gagnon заявив, що компанія планує «використовувати сприятливі ринкові можливості» для продажу частини біткоїнів. Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток інфраструктури високопродуктивних обчислень та штучного інтелекту.
Згідно зі звітом, енергетичний портфель компанії становить 2,2 ГВт у Північній Америці:
341 МВт — діючі проєкти,
430 МВт — гарантовані поставки,
близько 1,5 ГВт — на різних стадіях розвитку.
За даними TheEnergyMag, у четвертому кварталі середня собівартість видобутку 1 BTC становила приблизно $89 500.
За 2025 рік компанія зазнала чистого збитку у $284 млн, попри зростання виручки на 72% — до $229 млн. Основною причиною збитків стала неденежна переоцінка крипторезервів. Водночас реалізований прибуток від продажу біткоїнів перевищив $28 млн.
Раніше CoinShares повідомляла про капітуляцію приблизно 20% майнерів за підсумками четвертого кварталу.
Переглянути більше: "Світові ринки зростають на тлі заяв про можливе припинення бойових дій"
Українська
Русский
English

