Nvidia може запустити майнінг біткоїна в космосі вже цього року
Стартап Starcloud, який підтримується компанією Nvidia, планує почати майнінг біткоїна в космосі вже цього року, коли на орбіту буде виведено другий космічний апарат компанії.


Стартап Starcloud, який підтримується компанією Nvidia, планує почати майнінг біткоїна в космосі вже цього року, коли на орбіту буде виведено другий космічний апарат компанії.
CleanSpark (CLSK), американська компанія з видобутку біткоїна, яка керує масштабними дата-центрами, продала майже весь біткоїн, видобутий минулого місяця, щоб отримати фінансування для розвитку напрямів штучного інтелекту (ШІ) та високопродуктивних обчислень (HPC).
Публічні майнінгові компанії масово продають криптозапаси, згідно з даними BitcoinTreasuries. Капітал спрямовується на інфраструктуру для ШІ
Незалежний аналітик Shanaka Perera розповів, скільки Ірану вдається заробляти на майнінгу біткоїна, який подешевшав на 46% із 6 жовтня 2025 року.
Майнінгова компанія синів президента США Donald Trump — American Bitcoin — повідомила про збиток у $59 млн за підсумками четвертого кварталу минулого року. У 2025 році нереалізований збиток від її резерву в біткоїнах сягнув $227 млн на тлі падіння вартості криптовалюти.
Нещодавнє різке падіння на ринку криптовалют спричинило новий тиск на сектор майнінгу біткоїнів. Згідно з новою аналітичною запискою, опублікованою компанією Rosenblatt, через зниження ціни біткоїна майнінг перестав бути прибутковим для багатьох компаній.
Майнер орендував 450 PH/s обчислювальної потужності на 90 хвилин і зумів знайти блок, що містив 3278 транзакцій. За оцінкою AtlasPool, імовірність такого результату становила лише 0,4485%.
У компанії розповіли, що продали криптовалюту на відкритому ринку за стейблкоїни USDT за середньою ціною близько $68 000 за BTC, що забезпечило виручку приблизно $305 млн.
Дослідник заявив, що під реальною загрозою з боку квантових комп’ютерів перебувають лише 10 200 BTC на застарілих адресах. Бендіксен не погодився з результатами дослідження, проведеного у травні 2025 року аналітиками Chaincode Labs Ентоні Мілтоном (Anthony Milton) і Кларою Шикхельман (Clara Shikhelman). За їхніми оцінками, від 20% до 50% біткоїнів, що перебувають в обігу, вразливі до квантових обчислень.
Акції CleanSpark (CLSK) втратили 19,13% під час основної торгової сесії, а після її завершення впали ще на 8,6% — до $7,55. У п’ятницю, 6 лютого, на премаркеті ціна скоригувалася незначно — до $8,06.
За даними GoMining, наприкінці 2025 року середньодобовий хешрейт мережі першої криптовалюти утримувався вище позначки 1 ZH/s протягом семи днів. Зростання потужності стало наслідком масштабного оновлення обладнання та розширення дата-центрів.
Емітент стейблкоїнів Tether випустив операційну систему з відкритим вихідним кодом для майнінгу біткоїнів. Mining OS від Tether є операційною платформою, яку можна масштабувати до промислових масштабів, що охоплюють різні географічні регіони.
Падіння хешрейту спричинив зимовий шторм над територією США. Природне явище супроводжувалося крижаними дощами, які призвели до обривів ліній електропередач, снігом і сильними поривами вітру. Наразі в США понад один мільйон домогосподарств залишилися без електропостачання. Погода вплинула на енергогенерацію, що призвело до відключення майнерів, пише видання TheMinerMag.
Виробник обладнання для майнінгу криптовалют Canaan отримав попередження від Nasdaq про можливий делістинг. Це вже друга криптокомпанія, яка за останні два місяці отримала повідомлення від фондового ринку.
Наприкінці грудня сукупна потужність ферм Bitdeer досягла 71 екзахеша за секунду (Ех/с). Це становить близько 6 % глобального хешрейту Bitcoin. У звіті враховано майнінгову потужність власних ферм холдингу (55,2 Ех/с), а також хешрейт стороннього майнінгового обладнання, розміщеного на потужностях компанії.
Аналітики заявили, що видобуток нафти у Венесуелі може відкрити нову фазу розширення майнінгу — особливо в регіонах, здатних укладати довгострокові контракти на постачання електроенергії. За їх оцінками, для відчутного впливу на ціни енергоресурсів достатньо задіяти лише частину венесуельських запасів нафти. Це може стати суттєвою підтримкою для майнерів, чия рентабельність знижується в тому числі через зростання цін на електрику. Після захоплення президента Венесуели Ніколаса Мадуро ціни на нафту знизилися, і це також має позитивно позначитися на майнерах, оскільки їх витрати на електроенергію залежать від цін на нафту.