Біткоїн обвалився нижче $62 000, Ethereum — нижче $1800
У ніч на 4 червня 2026 року крипторинок знову зазнав просідання. Біткоїн у моменті опустився до $61 383, Ethereum — до $1717, згідно з TradingView.


У ніч на 4 червня 2026 року крипторинок знову зазнав просідання. Біткоїн у моменті опустився до $61 383, Ethereum — до $1717, згідно з TradingView.
Bitcoin подолав позначку $80 000 у понеділок, 4 травня, додавши 2,7% за три години на тлі зростання азійських фондових ринків. Це максимальний рівень із 31 січня 2026 року.
У першому кварталі 2026 року ціна першої криптовалюти знизилася на 22,2%. Це найгірший старт для активу за останні вісім років.
У неділю президент Дональд Трамп виступив із жорстким попередженням на адресу Ірану, заявивши, що в країни закінчується час, оскільки переговори щодо припинення вогню між США та Іраном зайшли у глухий кут, а нафтові ф’ючерси продовжують торгуватися вище $100 за барель.
Американські спотові біржові фонди (ETF), паї яких прив’язані до курсу Bitcoin, за тиждень втратили $1 млрд. Це сталося після шести поспіль тижнів припливу капіталу загальним обсягом $3,4 млрд, свідчать дані аналітичної платформи SoSoValue.
За останні сім днів ринок стейблкоїнів досяг нового рекордного рівня у $323,343 млрд, тоді як чистий приплив коштів становив $1,542 млрд. Tether продемонстрував скромне зростання на 0,04%, зберігши частку ринку на рівні близько 58,67%.
Згідно з поточними даними, загальний обсяг активів під управлінням (AUM) зріс до 1,28 мільярда доларів, а обсяг $XRP, заблокованих в ETF, становить приблизно 0,88% від загальної пропозиції. Водночас ціна $XRP за останні 24 години знизилася на 1,22% і торгується на рівні 1,42 долара.
За даними Bitstamp, 16 травня ціна біткоїна оновила мінімум на рівні $77 614. До основного тиску на ринок додалося одразу кілька факторів: побоювання щодо американського ринку облігацій, геополітична напруженість та загроза нового витка інфляції.
Крипторинок демонструє ознаки повернення фази risk-on на тлі зростання потоків капіталу в ETF, стейблкоїни та централізовані біржі. Найбільшу частку цих притоків залучила криптобіржа Binance, яка отримала 78% усіх чистих надходжень на CEX у травні. Про це Incrypted повідомили в компанії з посиланням на дані CoinDesk.
Bitcoin впав у суботу, продовживши втрати після різкого погіршення апетиту до ризику, що спровокувало хвилю ліквідацій довгих позицій на тлі занепокоєння ринків через триваюче протистояння між США та Іраном, а також зростання інфляції.
15 травня в результаті чергового перерахунку складність майнінгу першої криптовалюти збільшилася на 3,12%. Показник зріс до рівня 136,61 T.
Спотові біржові фонди на базі Bitcoin (BTC) зафіксували $1 млрд чистого відтоку, завершивши шеститижневу серію притоків загальним обсягом $3,4 млрд. Торги відкрилися обережно: 11 травня притік коштів становив $27,29 млн, свідчать дані SoSoValue. Уже 12 травня ситуація різко змінилася — інвестори вивели $233,25 млн. 13 травня тиск посилився: відтік досяг $635,23 млн — максимуму за п’ятиденний період.
Падіння курсу Bitcoin нижче рівня $79 000 було спричинене різкою зміною глобальних настроїв інвесторів після того, як саміт США та Китаю завершився безрезультатно, а нова хвиля напруженості на Близькому Сході сколихнула світові ринки.
Bitcoin протестує підтримку на рівні $79 400 із ризиками формування нового низхідного імпульсу після того, як бикам не вдалося подолати опір на $82 000. Таку точку зору висловили експерти, думки яких зібрав Cointelegraph.
Ethereum торгується на рівні $2,256 станом на 15 травня, знизившись на 5,5% за три дні. Водночас Santiment зафіксувала $74,58 млн реалізованого прибутку від гаманців, які купували актив під час лютневих мінімумів нижче $2,000 і тепер розподіляють активи на падінні, поки ще мають таку можливість.
$XRP торгується на рівні $1.4691 станом на 15 травня, повертаючи зростання після ухвалення закону CLARITY, після того як протягом дня було зафіксовано позначку $1.5000. Це сталося на тлі проходження законопроєкту через Банківський комітет Сенату з результатом голосування 15–9 та його передачі до Сенату, при цьому двоє сенаторів-демократів попередили, що їхня подальша підтримка не є гарантованою.
Дані за 15 травня щодо спотових криптовалютних ETF у США показали, що інтерес інвесторів, як і раніше, переважно зосереджений на Bitcoin, тоді як фонди, що інвестують в Ethereum, продовжують зазнавати тиску через відтік коштів. Згідно з даними SoSoValue, учора до спотових Bitcoin-ETF було зафіксовано чистий приплив коштів у розмірі $131 млн, тоді як у спотових Ethereum-ETF спостерігався чистий відтік коштів четвертий торговий день поспіль.
У п’ятницю Bitcoin зріс після того, як американські законодавці просунули вперед ключове криптовалютне законодавство. Водночас обережність навколо переговорів між США та Китаєм, а також війна з Іраном обмежили подальше зростання ринку.
Об’єднані торговельні групи, які представляють банківський сектор США, заявили, що регулювання стейблкоїнів у межах CLARITY Act має бути додатково посилене. У спільній заяві представники галузі закликали до жорсткіших обмежень щодо винагород, аналогічних відсотковим виплатам, які пропонуються власникам стейблкоїнів.